Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7144
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Montaż tabliczek na ulicach w Wojcieszycach

Niedziela, 3 grudnia 2017, 10:28
Aktualizacja: 10:48
Autor: WAC
Region: Montaż tabliczek na ulicach w Wojcieszycach
Fot. WAC
Już w przyszłym tygodniu w Wojcieszycach rozpocznie się instalowanie tabliczek z nazwami ulic. Operacja, którą wykona firma wyłoniona przez gminę Stara Kamienica potrwa kilka dni.

O nadanie nazw ulicom w Wojcieszycach zabiegali mieszkańcy tej liczącej około 1200 mieszkańców i 400 budynków miejscowości. W związku z jej dynamicznym rozwojem w ostatnim czasie przybyło tam zarówno zabudowań jak i firm, a numeracja domów stała się nieco chaotyczna Sprawiło to, że duże problemy z dotarciem pod konkretny mieli kurierzy, służby ratunkowe i osoby przyjezdne. Ostatecznie Rada Gminy przychyliła się do zdania społeczności Wojcieszyc i podjęła w styczniu tego roku uchwałę w sprawie nadania nazw ulicom w tej wsi.

Co ciekawe, wśród 68 nazw ulic w Wojcieszycach próżno szukać takich, które nawiązują do osób, wydarzeń historycznych czy też organizacji. Tak zdecydowała komisja złożona z radnych i mieszkańców po długich konsultacjach społecznych. W rezultacie większość nazw pochodzi od drzew, kwiatów i innych roślin. Można tu znaleźć m.in. Akacjową, Pomarańczowa, Pistacjową. Jest: Palmowa, Opuncjowa, Cedrowa, Irysowa, Figowa i Cynamonowa. Jedynie w kilku przypadkach odstąpiono od tej zasady: ulica przy kościele otrzymała nazwę Kościelna, przy szkole – Szkolna, a odcinek drogi wojewódzkiej biegnący przez wieś – Jeleniogórska, zaś fragmenty drogi powiatowej przecinającej Wojcieszyce – Uzdrowiskowa i Karkonoska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group