Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7991
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Monitoring o krok od realizacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 kwietnia 2010, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 10 kwietnia 2010, 8:05
Autor: Angela
Centrum Jeleniej Góry znajdzie się w zasięgu kamer już pod koniec maja.
Fot. TEJO
Miasto podpisało umowę z konsorcjum złożoną z firm: Alphatec Comunication z Jeleniej Góry oraz Wevenet z Raszyna, które wybuduje dla Jeleniej Góry długo oczekiwany monitoring. W ramach inwestycji do 31 lipca w mieście pojawi się 61 kamer. Koszt brutto tego zadania to niemal 1,5 mln zł, z czego 70 procent będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Prace przy montażu monitoringu w Jeleniej Górze rozpoczną się na dniach i będą prowadzone w trzech etapach, podczas których zamontowane zostanie łącznie 61 kamer: 33 w centrum miasta, 12 na Zabobrzu, 11 w Cieplicach i pięć w Sobieszowie.

– Pierwszy z etapów zakończy się 31 maja. W tym czasie zakończymy budowę centrów monitoringu i zainstalujemy 20 kamer w centrum miasta. Za kwotę około 60 tys. zł doposażony zostanie też zakupiony samochód Nissan Patfinder do monitoringu mobilnego – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

II etap trwać będzie do 30 czerwca, do kiedy zostaną zamontowane kamery w centrum i na Zabobrzu, a w III etapie, który potrwa do 31 sierpnia, powstanie centrum monitoringu w Komisariacie Policji w Cieplicach. Do uzdrowiska trafi 11 kamer w Cieplicach. Pięć będzie w Sobieszowie.

Ostateczne rozliczenie zadania potrwa do końca sierpnia. W kolejnych latach monitoring będzie natomiast doposażony w dodatkowe kamery, które będą montowane w miejscach szczególnie niebezpiecznych. System centrów monitoringu, który zostanie zainstalowany w mieście jest zdolny obsłużyć do 200 kamer monitoringu wizyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~jeleniowa 9-04-2010 8:55
fajne przedsięwzięcie, ale te kamienice z naszego ratuszowego w opłakanym stanie. Oprowadzałam gościa w czasie świąt i jakoś wstyd mi było...... Może jak będą kamery to znajdzie się kasa na ten w końcu reprezentacyjną część miasta
~m 9-04-2010 9:29
monitoring i Policja na obchodach miasta oraz zdecydowane konsekwencje dla wandali wszelkiej masci ! Za te wszystkie graffiti karac czyszczeniem elewacji, ewentualnie odnową budynku, a nie wsadzac do więzienia na nasz koszt. Jak się napracują łobuzy, to docenią piękno budynków, parków, ulic !!! To znudzone nygusy.
~błąd 9-04-2010 10:02
Nissan Paintfainder - :) powinno być Nissa Pathfinder
~taaa do m 9-04-2010 10:03
a moze jakiś graffiti jam a nie od razu wandale i nygusy..... to jest sztuka w innym wydaniu.....niekiedy taki artysta jeść sobie odmawia by wyrazić swe emocje na miejscowej ścianie.....lepsze to niż napadanie lub włamy
~taaa do m 9-04-2010 10:04
a moze jakiś graffiti jam a nie od razu wandale i nygusy..... to jest sztuka w innym wydaniu.....niekiedy taki artysta jeść sobie odmawia by wyrazić swe emocje na miejscowej ścianie.....lepsze to niż napadanie lub włamy
~lidzia 9-04-2010 10:13
To może wreszcie będzie kamerka do obejrzenia Jeleniej Góry w internecie! Wszystkie nawet najmniejsze miasta mają takie kamerki. Kiedyś można było obejrzeć z kamerki Plac Ratuszowy i widok na Jelenią z górki szybowcowej. I komu to przeszkadzało?
~przyspieszcie 9-04-2010 10:21
a nie mozna do 23 lipca? miałbym ładny prezent urodzinowy;-)
~Obywatel 9-04-2010 10:29
A gdzie te pieniądze unijne które miały zasilić strategie rozwiązywania problemów społecznych miasta Jeleniej Góry na lata 2010 – 2015, którą to M. Obrębalski zatwierdził by zmniejszyć narastające ubóstwo mieszkańców?
~mikus 9-04-2010 10:52
No fajnie , ale monitoring to nie wszystko. Potrzeba jeszce łebskich ludzi aby tym monitoringiem kręcili i wypatrywali . Same urządzenia to nie wszystko. Ludzie są najwazniejsi. Graficiarze przewaznie są zakapturzeni i jesli sie ich nie złapie na gorącm uczynku to żaden obraz z kamery nie pokaże ich twarzy.
~Do wielbicieli graffiti 9-04-2010 10:58
Bardzo jestem ciekaw, jak byście się czuli gdyby ktoś doznał natchnienia i pomalował Was, Wasze ubrania, auta, mieszkania. Czy to też była by sztuka czy raczej wandalizm. Jeśli "artysta" chce się zajmować sztuką, to najpierw powinien zdobyć minimum kultury, by wiedzieć co i kiedy można pomalować. Więcej szacunku do innych i cudzej własności!
~mikus 9-04-2010 11:05
No fajnie , ale monitoring to nie wszystko. Potrzeba jeszce łebskich ludzi aby tym monitoringiem kręcili i wypatrywali . Same urządzenia to nie wszystko. Ludzie są najwazniejsi. Graficiarze przewaznie są zakapturzeni i jesli sie ich nie złapie na gorącm uczynku to żaden obraz z kamery nie pokaże ich twarzy.
~do taaa 9-04-2010 11:17
Niech pomaluje mamusi ścianę w kuchni. Będzie z pewnością szczęśliwa. A jak ma zamiar malować (czyt. niszczyć) cudzą własność to może by zapytał czy może. Jak te bazgroły to sztuka...to gratuluję.
~Aldi 9-04-2010 11:25
Sztuka to zachować własny,odrębny styl,indywidualny dla każdego artysty,jedyny w swoim rodzaju,forma przekazu,utrwalenia,a nie smarowanie ścian,każdy na swoje kopyto,byle wypierdek zostawi napis DUPA i już uważa się za artystę?Bo takich "graffiti niestety jest przewaga na ścianach nie tylko reprezentacyjnej części ,naszego miasta.Ceniących siebie samych Grafficiarzy w Jelonce po prostu nie ma a to widzi się gołym okiem,jest natomiast samozwańcza szumowina,uważająca się za "artystów".ARTYSTÓW-to my niestety mamy jak i śmieci po parkach.Więcej samooceny i krytycyzmu-to niezbędny atut każdego artysty.
~mikus 9-04-2010 11:37
No fajnie , ale monitoring to nie wszystko. Potrzeba jeszce łebskich ludzi aby tym monitoringiem kręcili i wypatrywali . Same urządzenia to nie wszystko. Ludzie są najwazniejsi. Graficiarze przewaznie są zakapturzeni i jesli sie ich nie złapie na gorącm uczynku to żaden obraz z kamery nie pokaże ich twarzy.
~Tomy M. 9-04-2010 12:47
Czy będzie dostęp przez Internet do tych kamer? Kilka miast w Polsce udostępniło obraz z kamer swoim mieszkańcom.
~do ~taa 9-04-2010 13:13
owszem graffiti jest bardzo fajne i w Jeleniej jest wiele miejsc gdzie takowe powinno powstać. niestety NIE NAZYWAJMY szlaczków (tagi) NA ŚCIANACH GRAFFITI bo to pomyłka. W Jeleniej widzę, że rozkręciła się ekipa IFCC - ale już mają ich na celowniku. Tunel przy PKP powinien wyglądać podobnie do tego przy PKS - tam to pasuje. na bokach budynków OK. ale BOHOMAZOM mówię stanowcze NIE !
~Kunegunda 9-04-2010 13:42
Kamera, mikrofon konferencyjny na sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Każda sesja w internecie na żywo.
~Luke 9-04-2010 14:31
Brawo dla miasta, wrescie chyba ludzie sie zastanowia dwa razy jak maja cos glupiego zrobic
~Pawełusz 9-04-2010 16:21
W Sobieszowie? Gdzie tam kamery. Przecież tam sie nic nie dzieje :) Spokojna dzielnica, coraz trudniej tam w gębe dostać i wandali jakos malutko
~ucho 9-04-2010 17:07
Po co wydawać publiczną kasę na monitoring? Skoro ani policja, ani sm, nie reagują na informację o notorycznym zakłócaniu spokoju. Może sm jest za bardzo zajęta zakładaniem blokad no koła? A policja działkowaniem przejętej marychy tym co nie płacą haraczu, by ich dzieci mogły zarobić na markowe ciuchy sprzedając to ścierwo? Aa... Już wiem po co ten monitoring- monitoring jest po to, by mogli pilnować interesu. Za nasze pieniądze!!!
~DIABLO 9-04-2010 18:21
http://kamery.humlnet.cz/pl/kamery/ Tutaj zobaczcie jak to wygląda na czeskich kamerach
~ciepliczankaz2 9-04-2010 19:29
okamerowanie Jeleniej Góry to bardzo dobry pomysł,ważne tylko gdzie będą te kamery i jaką okolice będą miały w swoim zasięgu.My jako mieszkańcy Cieplic prosimy o jedną kamerę na ulicach Struga Tęczowa,Bękitna,Zielona.Tam żadna Straż Miejska ani Policja nigdy nie zagląda,co sobota i niedziela wieczorami do póżnych godzin cała chałastra młodzieży się wyżywa ,trudno przejść spokojnie nie mówiac o spokojnym śnie.Prosimy o okamerowanie właśnie takich dzielnic,bo centrum od czasu do czasu jest lustrowane przez stróżów prawa a boczne zapomniane uliczki pozostawiono samym sobie.Straż Miejska się boi a Policji jest mało i ty podatniku radż sobie sam albo po 20 tej nie wychodż z domu bo możesz mieć przechlapane.
~obserwer 9-04-2010 20:14
test
diablica 10-04-2010 0:09
Kunegunda - mam nadzieję, że i o tym nie zapomną;) do postu z 10.04 - jeżeli masz samochód to życzę Ci z całego mojego piekielnego serduszka, żeby ktoś na nim właśnie wyraził swoje emocji emulsjami i innymi takimi specyfikami. Może wtedy zrozumiesz co piszesz. Jeżeli pracujesz to i Twoje podatki idą na to aby remontować to miasto między innymi przez takich ludzi jak Ty. Błędne koło... i tak sam to pokrywasz. Ale jeżeli masz za dużo pieniążków to już Twoja sprawa...
rymcycymcy 10-04-2010 1:12
Jak byłem młodszy, to indywidualnie zakładałem monitoring w przebieralniach na Rakownicy ;) ...poprzez wiercenie dziury zardzewiałym śrubokrętem :) ...ale co zmonitorowałem, to moje ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group