Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8406
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Monitoring o krok od realizacji

Piątek, 9 kwietnia 2010, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 10 kwietnia 2010, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Monitoring o krok od realizacji
Centrum Jeleniej Góry znajdzie się w zasięgu kamer już pod koniec maja.
Fot. TEJO
Miasto podpisało umowę z konsorcjum złożoną z firm: Alphatec Comunication z Jeleniej Góry oraz Wevenet z Raszyna, które wybuduje dla Jeleniej Góry długo oczekiwany monitoring. W ramach inwestycji do 31 lipca w mieście pojawi się 61 kamer. Koszt brutto tego zadania to niemal 1,5 mln zł, z czego 70 procent będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Prace przy montażu monitoringu w Jeleniej Górze rozpoczną się na dniach i będą prowadzone w trzech etapach, podczas których zamontowane zostanie łącznie 61 kamer: 33 w centrum miasta, 12 na Zabobrzu, 11 w Cieplicach i pięć w Sobieszowie.

– Pierwszy z etapów zakończy się 31 maja. W tym czasie zakończymy budowę centrów monitoringu i zainstalujemy 20 kamer w centrum miasta. Za kwotę około 60 tys. zł doposażony zostanie też zakupiony samochód Nissan Patfinder do monitoringu mobilnego – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

II etap trwać będzie do 30 czerwca, do kiedy zostaną zamontowane kamery w centrum i na Zabobrzu, a w III etapie, który potrwa do 31 sierpnia, powstanie centrum monitoringu w Komisariacie Policji w Cieplicach. Do uzdrowiska trafi 11 kamer w Cieplicach. Pięć będzie w Sobieszowie.

Ostateczne rozliczenie zadania potrwa do końca sierpnia. W kolejnych latach monitoring będzie natomiast doposażony w dodatkowe kamery, które będą montowane w miejscach szczególnie niebezpiecznych. System centrów monitoringu, który zostanie zainstalowany w mieście jest zdolny obsłużyć do 200 kamer monitoringu wizyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group