Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7442
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Monitoring na razie na kółkach

Wtorek, 23 lutego 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Monitoring na razie na kółkach
Miasto ma już „elektroniczny mózg” systemu monitoringu, który znajduje się w komendzie straży miejskiej przy ul. Armii
Fot. TEJO
Wyłoniono firmę, która do dziewiątego marca br. dostarczy miastu specjalistyczny samochód terenowy do montażu i obsługi monitoringu wizyjnego w mieście. Samochód będzie wykorzystywany również przez strażników miejskich i policję do obsługi imprez masowych i innych działań. Koszt specjalistycznego pojazdu to niemal 150 tys. zł.

Z początkiem lutego br. miasto ogłosiło dwa przetargi na zrealizowanie zadania pt. Monitoring rejonów turystycznych miasta Jeleniej Góry”. Jeden dotyczy dostawy samochodu specjalistycznego do montażu i obsługi, drugi samej budowy monitoringu. W minionym tygodniu otwarto oferty dotyczących pierwszego z zadań i wyłoniono wykonawcę.

– Specjalistycznym pojazdem przeznaczonym do budowy monitoringu będzie samochód terenowy przeznaczony dla siedmiu osób, umożliwiający montaż kamer i obserwację terenu czy imprez. Będzie to pojazd terenowy marki Nissan Paintfainder turbodiesel o pojemności skokowej około 2,5 l, napędzany na cztery koła, specjalnie przystosowany do naszego terenu. Będzie on stacjonował w straży miejskiej – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W przetargu złożona została tylko jedna oferta, komisja przetargowa nie miała więc żadnych problemów z wyłonieniem zwycięzcy. Specjalistyczny samochód dostarczy firma Impwar, Sp.z o.o. z Miłkowic, filii z Kobierzyc, która spełniała wszystkie wymagane warunki zamówienia.

Pojazd zostanie doposażony w system monitoringu mobilnego w kwocie około 60 tys. zł po rozstrzygnięciu drugiego przetargu. Otwarcie ofert na budowę monitoringu ma nastąpić 15 marca. Wartość całego zadania to ponad milion złotych z czego 70 procent będzie stanowić dofinansowanie unijne.

System monitoringu wizyjnego, który swoim zasięgiem obejmie najważniejsze zakątki Jeleniej Góry, ma zacząć działać już w sierpniu. Miasto ma już jego „mózg”, który znajduje się w komendzie straży miejskiej przy ul. Armii Krajowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
10
Coraz lepiej
30%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
20%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group