Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6092
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Molto i Meno naprawiły muzyczny teleporter

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 10:04
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Molto i Meno naprawiły muzyczny teleporter
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna przygoda z udziałem Molto (Agnieszka Gierus) i Meno (Dominika Łukasiewicz) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem uczestnicy niedzielnego poranka muzycznego trafili do XVIII–wiecznych Włoch, gdzie poznali następne instrumenty i pomogli bohaterkom spotkania wrócić do czasów współczesnych.

Niedzielne poranki muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to okazja, aby dzieci wspólnie z rodzicami aktywnie spędziły czas, przy okazji edukując się w dziedzinie muzyki. W styczniu zgromadzeni w hali im. Stefana Strahla poznali instrumenty dawne, a wczoraj (11.02) dowiedzieli się nieco o skrzypcach (violino), altówce, wiolonczeli oraz kontrabasie.

Po raz kolejny uczestnicy zostali zaskoczeni formą zabawy, bowiem tym razem zostali wciągnięci w poszukiwania listów do Molto i Meno, które zostały ukryte na widowni. Wspólnymi siłami udało się rozwiązać zagadki i naprawić muzyczny teleporter, którym bohaterki spotkań przemieszczają się w czasie i przestrzeni. Ogromną pomoc udzieliły im też dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze.

Jak zawsze wyprawa zakończyła się sukcesem, a następny poranek zaplanowano na 11 marca (godz. 10:30), kiedy to poznamy muzykę z czasów fraka i peruki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group