Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5655
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Molto i Meno na górze Olimp

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 8:36
Aktualizacja: 18:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Molto i Meno na górze Olimp
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny muzyczny poranek w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Molto i Meno (Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz) w poszukiwaniu muzyki udały się do starożytnej Grecji, gdzie spotkały je kolejne przygody.

Dzieci wraz z rodzicami spędzili bardzo miłe przedpołudnie w Filharmonii Dolnośląskiej, a takie poranki mają nie tylko walor rozrywkowy, ale i edukacyjny. - Poranek miał na celu przedstawienie instrumentów, które mogłyby się znaleźć w starożytnej Grecji – tak naprawdę były tam prototypy tych współczesnych, ale pojawiła się harfa, obój zwany w starożytnej Grecji aulos i flet poprzeczny – powiedziała Dominika Łukasiewicz.

Na zakończenie spotkania, z niekrytym wzruszeniem, prowadzące poranki Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus podziękowały Barbarze Makarskiej, która żegna się z filharmonią, a to ona 10 lat temu była inicjatorką Muzycznych Poranków w jeleniogórskiej filharmonii. - To dla nas moment wzruszenia i zastanowienia się jak to by było, gdyby ponad 10 lat temu nie wpadła na pomysł poranków. Każdego dnia doglądała, pilnowała nas, wyznaczała kierunek i bardzo chcieliśmy jej podziękować – dodała D. Łukasiewicz.

Kolejny poranek już 3 grudnia i tradycyjnie będzie to spotkanie ze Świętym Mikołajem. Do wyboru są dwa występy: o godz. 10:30 i 12:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group