• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 12:53
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 7018
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Moja Mała Ojczyzna. Ruszyła kolejna edycja

Wiadomości: REGION
Niedziela, 9 października 2011, 7:59
Aktualizacja: 11:49
Autor: Jakub Thauer
Fot. Laura Stanisławska
W miniony piątek 7 października odbyła się kolejna edycja Mojej Małej Ojczyzny. Tym razem organizatorem Rajdu Lingwistyczno–krajoznawczego był Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze. Uczestnicy mieli dużo szczęścia: skorzystali z ostatniego dnia pięknej, jesiennej pogody.

Uczniowie jeleniogórskich szkół wystartowali na dwóch różnych trasach językowych. Pierwsza z nich - trasa niemiecka prowadziła z Jagniątkowa od muzeum "Dom Gerharda Hauptmana". Zaś druga - angielska, rozpoczęła
się od Muzeum Przyrodniczego w Parku Norweskim w Cieplicach. Uczniowie w konkursach zorganizowanych na trasach musieli się wykazać wiedzą o Jeleniej Górze, o Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach, O Hauptmanie, oraz o Pałacach Dolnego Śląska i zamku Chojnik.

– Jest to już trzeci Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy. Co roku mamy coraz większa ilość osób. Dzisiaj mamy około 140 osób na dwóch trasach. Mamy też gości z Czech. Są to uczniowie z Turnova ze szkoły medycznej, którzy uczestniczą na równi z naszymi uczniami. Jest wielu uczniów, którzy uczestniczą w tych rajdach chcąc się wykazać umiejętnościami nie tylko
krajoznawczymi jak i również umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim, bądź angielskim – powiedziała Kazimiera Pitera, koordynator projektu Moja Mała Ojczyzna.

– Fajna impreza, dobrze się wszyscy spisali organizując ten rajd. Można się rozwinąć, podszlifować w niemieckim, bądź angielskim. Część uczniów przyszła z tego powodu że nie pójdą na lekcje, ale jest też spora ilość uczniów, którzy przyszli się tu dobrze bawić i przy okazji czegoś nauczyć – podkreślił Rafał Ilis z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

– Bardzo jesteśmy zadowoleni że mogliśmy do Was przyjechać, bo nasza szkoła w tym roku ma uroczystość 50-lecia powstania i to jest taki jakby prezent, że możemy wziąć udział w tym właśnie rajdzie. W przyszłym roku chcieliśmy was zaprosić do nas i taką imprezę zrobić w naszym Czeskim Raju – powiedziała Miluska Sirava, nauczycielka ze szkoły medycznej w Turnovie.

Zakończenie tegorocznego rajdu odbyło się w Hotelu Chojnik w Zachełmiu, gdzie czekał na uczestników gorący posiłek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na koniec zespoły poszczególnych szkół zaprezentowały przygotowaną wcześniej piosenkę turystyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~x 9-10-2011 8:24
Gdy organizatorem Rajdu jest Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze, to "dziwnym" przypadkiem zawsze wygrywa ta szkoła... Pani komandor ma sporo za uszami w tej kwestii... Dlatego nie warto angażować się w tą zakłamaną imprezę. Jedno wielkie oszustwo. My sobie darowaliśmy udział w tej żenadzie.
~-y- 9-10-2011 8:40
To prawda,Pani Komandor Kasia czuwa i na końcu tak sprytnie zamieni tabelę, że Ekonom wysunie się na czele.Bardzo dobry przykład dla polskiej młodzieży.
~ 9-10-2011 11:10
Witam wszystkich. Szkoda, że Państwo mnie obwiniacie o fałszowanie wyników. Jestem organizatorem a nie jurorem. Na trasach językowych oceniają nauczyciele germaniści i angliści. Fakt, nie wygląda to najlepiej jak drużyna organizatorów wygrywa. Nie widzę powodu jednak, aby ich karać za to, że ich szkoła jest organizatorem. A co do wygranych w poprzednich rajdach: rok 2009 - I - ZSLiZ nr 2, II- ZSP-Ż wtedy ZSLiZ nr 1, III - Mechanik rok 2010 - I - Norwid, II - ZSET, III - Mechanik rok 2011 - I ZSET, II - Norwid, III - Żerom, Wyróżnienie - Mechanik Odsyłam do http://www.jelonka.com/news,single,init,article,30109 http://www.jelonka.com/news,single,init,article,24381 Zapraszam do udziału w IV Rajdzie za rok. Z turystycznym pozdrowieniem "Komandor Kasia"
~JS 9-10-2011 11:27
Słuchajcie wszem i wobec. Jednym z eatapów konkursu jest film o JG, w którym uczestnicy maja okreslony tematale cel jest zawsze jeden, przedstawićJG od najładniejszej strony... tylko że jest t bardzi ciężkie do zrobienia, gdzie perla karkonoszzy tonie w śmieciach, w opuszczonych ruderach, zaniedbanych kamienicach opuszczonych dworców kolejowych, proponuję aby szkoła przedstawiła taki punkt widzenia JG gdzie uchwyci dworcew Cieplicach,Sobieszowie... budynek poloniatexu w centrum cieplic... może to władzom które łożą fundusze na ten projekt otworzy oczy i w koncu jelenia góra będzie PERŁĄ Karkonoszy
~:) 9-10-2011 21:01
Myślę, że wygrali wszyscy Ci, którzy biorą udział w tym projekcie. Mają okazję dobrze się bawić i uczyć. Fantastyczna młodzież i nauczyciele, którym się chce dla tej młodzieży poświęcić czas i organizować coś sensownego. Trzeba też umieć przegrywać (do ~bt i innych) i docenić, że nie to jest celem. No chyba, że się ma takie wąskie horyzonty... Gratuluję projektu i organizacji.
~Ck 10-10-2011 20:25
Podpisuję się również pod wypowiedzią, że wygrali wszyscy, którzy brali udział w tym projekcie. Jednak muszę wspomnieć, że wyniki dają wiele do życzenia ;] Ekonom musi być pierwszy, Norwid dostał a niech sobie mają, ale Żerom też musi dostać miejsce, bo jeszcze się rozpłaczą. Gratuluję szczerze projektu i powodzenia przy kolejnych edycjach :)
~Uczestnik 11-10-2011 19:49
Hej. Byłem uczestnikiem tego rajdu i muszę przyznać, że atmosfera była bardzo fajna...było śmiesznie, ciekawie i się naprawde świetnie bawiłem, ale jest jeden szczegół...niesprawiedliwe wyniki. Ekonom jeżeli chodzi o pytania i o piosenkę dosyć słabo moim zdaniem wyszedł ( i nie tylko moim ), a i tak wygrali czego nie mogę zrozumieć ;/ I jeszcze jedno...nie podali wyników punktacji i kto za co i ile dostał pkt. dzięki czemu można było podciągnąć wynik drużynie szkoły organizującej ten rajd. Ale mimo wszystko za rok też na niego pójdę bo ludzie byli bardzo sympatyczni i śmiechowi co w sumie zamazało tę plamę na honorze tego rajdu.
Mario 11-10-2011 21:06
Jak ekonom wypadł słabo z pytaniami i piosenką? 1. Zarówno Niemiecka jak i Angielska grupa odpowiedziała na wszystkie pytania dobrze. Jest to zasługą naciskania nauczycieli na naukę, bo w poprzednim roku nie załapaliśmy sie na podium. 2. Piosenka była specjalnie napisana na ten rajd przez ojca jednego z uczestników. Do tego było nas słychać, w przeciwieństwie do reszty...jedynie Czesi mieli lepszą piosenkę. 3. W komisji nie byli tylko nauczyciele z ZSET. 4. Poszanujcie chociaż to, że ktoś próbuje wreszcie organizować takie rajdy.Kiedyś również było coś takiego, na podobnych zasadach...moja mama mi opowiadała. A wy zamiast cieszyć się, że macie wszystko za darmo i w dodatku w dniu szkolnym, to narzekacie i rzucacie hasłami typu "My sobie darowaliśmy udział w tej żenadzie"...
~& 11-10-2011 23:12
"Dziwnym" przypadkiem najwięcej do powiedzenia mają na temat imprezy Ci, których tam w ogóle nie było... rzeczywiście ŻENADA!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group