Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6727
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc atrakcji podczas święta sztuki

Niedziela, 22 maja 2016, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2016, 7:50
Autor: Wiktoria Ciepiela
Jelenia Góra: Moc atrakcji podczas święta sztuki
Fot. Wiktoria Ciepiela
Od piątku trwa w Cieplicach „Wiosenne święto sztuki”, w programie którego są gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz koncerty odbywające w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

W piątek (20.05) w pracowniach plastycznych Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych były warsztaty artystyczne dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Uczniowie między innymi grawerowali na szkle, wycinali i wypalali w drewnie, malowali, rysowali oraz wykonywali odbitki graficzne. Pomagała im młodzież z Liceum Plastycznego.

- Pomagamy naszym gościom stworzyć różne prace, na przykład pokazujemy im, jak wycinać w drewnie za pomocą dłut lub tłumaczymy, jak grawerować na szkle. Dzięki temu mamy okazję przekazywać im nowe doświadczenia. - mówił uczeń Liceum Plastycznego Przemysław Kukiełka.

Kolejny dzień „Wiosennego Święta Sztuki”, którego pomysłodawcą jest Stefan Papp, znany przede wszystkim jako satyryk, odbył się w Parku Zdrojowym. - Głównym założeniem tej imprezy miało być uczestnictwo mieszkańców Cieplic. To nie tak, że przyjdą, wysłuchają koncertów i pójdą do domu, oni mają wnieść coś do tego święta, tak jak na przykład urządzają przyjęcia urodzinowe czy jubileusze rodzinne i każdy z nich coś przynosi, tak jak tort, czy butelkę wina. Dlaczego nazwałem to świętem sztuki, a nie świętem artystów? Bo tu właśnie chodzi o sztukę, która powinna być obecna w życiu codziennym człowieka. Po to ona powstała. Malowidła ścienne w jaskiniach nie miały na celu zdobienia jej, ale spełniały ważną rolę w życiu pierwotnych ludzi. Sztuka nie powstała by dekorować ale by przekazywać coś innym ludziom. „Wiosenne Święto Sztuki” ma też inne znaczenie, chodzi o integrację mieszkańców, których rodzice pochodzą z różnych stron świata. Każdy ma inną tradycję. - mówił Stefan Papp.

W trakcie imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, występ zespołu z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści, wręczenie medalu „Pasja Tworzenia” oraz występ zespołu Perfectum.

Organizatorami imprezy są: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Miłośnicy Cieplic, Rada Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”, Przystań Twórcza, Zdrojowy Teatr Animacji i Hotel Cieplice, natomiast głowni sponsorzy to: Zorka, Wodnik, Rada Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice” oraz Rada Rodziców ZSRA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group