Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6100
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mobilny PSZOK (znów) krąży po mieście

Sobota, 21 kwietnia 2018, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 7:08
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Mobilny PSZOK (znów) krąży po mieście
Fot. Paweł Guszała
Po zimowej przerwie PSZOK znów wyjechał na jeleniogórskie ulice. Co tydzień mieszkańcy będą mogli zostawiać w nim niepotrzebne i niebezpieczne odpady. Gdzie w najbliższym czasie będzie można go zobaczyć?

PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce gdzie można zostawić nie tylko niepotrzebne już nikomu rzeczy, odpady, ale i niebezpieczne substancje. Obsługujący go pracownicy MPGK nie będą przyjmować za to odpadów zmieszanych oraz gruzu.

- Należy zachować zdrowy rozsądek. Panowie z MPGK zabierają nieduże elementy: sprzęt komputerowy, RTV, małe AGD, elektronarzędzia, pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe. Większe rzeczy czasami przyjmują, jednak to już jest ich decyzja – mówi Aleksandra Misztak z Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Co tydzień, w sobotę, PSZOK stacjonuje w innej części Jeleniej Góry od godziny 10:00 do 13:00. Wyjątkiem są święta. Dzisiaj (21.04.) PSZOK będzie do dyspozycji mieszkańców na ul. Wiejskiej (teren przy Urzędzie Wojewódzkim), tydzień później (28.04.) będzie można go zobaczyć na ul. Mickiewicza (parking przy parku na Wzgórzu Kościuszki).

Trzeba pamiętać, że aby móc skorzystać z mobilnego PSZOK-u mieszkaniec powinien okazać pracownikowi MPGK dokument potwierdzający obowiązek dokonywania opłat za odpady: kopie deklaracji, kopie umowy najmu lokalu lub kopie ostatniej wpłaty za nieczystości.

Harmonogram mobilnego PSZOK dostępny jest na stronie internetowej miasta (www.jeleniagora.pl) oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (www.mpgk.jgora.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group