Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6804
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież z Heidelbergu z darami dla „Dąbrówki”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 lipca 2016, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (19.07) do Jeleniej Góry przybyła delegacja z niemieckiego Heidelbergu. Młodzież wraz z opiekunami przywiozła dary dla Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Jeleniej Górze. To nie pierwszy taki gest młodych Niemców.

Dotychczas młodzież z miasta partnerskiego Jeleniej Góry pomogła potrzebującym w Indiach i Brazylii, obecnie młodzi przybyli do Polski, a kolejnym miejscem będzie Etiopia. Dlaczego wybrali stolicę Karkonoszy? - To efekt przyjaźni Jeleniej Góry i Heidelbergu od 11 lat – mówiła opiekunka młodzieży Vera Schwind.

- Młodzi ludzie chcieli pomóc, więc ja ich chętnie goszczę i cieszę się, że odwiedzają nas ludzie z zagranicy – powiedziała Katarzyna Lenart-Wyrobek, dyrektorka Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Jeleniej Górze. W placówce znajduje się 42 podopiecznych, a więc potrzeby są ogromne. Choć Miasto wspiera Centrum, to każda pomoc jest mile widziana, szczególnie pomoc wolontariuszy, których brakuje. - Szkoda, że ich nie ma. Trochę mnie to smuci, ale jakoś musimy sobie poradzić – powiedziała dyrektorka „Dąbrówki”.

- W naszej szkole prowadzimy projekt, w którym co roku wybieramy kraj, którym się zajmujemy. Przez cały rok zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z tego domu dziecka i teraz przywieźliśmy rzeczy, które potrzebowali - powiedziała Vera Schwind z Instytutu Angielskiego szkoły w Heidelbergu.

Wystarczyło, że nauczyciele zapytali, czy młodzież chce pomóc dzieciom i odzew był bardzo pozytywny – przyznali uczniowie niemieckiej szkoły. - Strasznie nam się to podoba, chcemy dać tym dzieciom, co możemy żeby było im jak najlepiej - wyznała Julia Kornacka.

Do naszego miasta przybyli: opiekun Michael de Boes oraz uczniowie: Julia Kornacka (pochodząca z Polski), Aleksandra Kopacz (urodzona w Jaworze), a także Marina Firnhaber, Charlotte Kielholz i Dominik Kilian. Do 22 lipca będą przebywać w Jeleniej Górze i zwiedzać region.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Jak cię widzą.. 20-07-2016 10:37
Jak widać Polska w oczach Niemców jest nadal na ich liście potrzebujących krajów III świata wraz z Indiami,Etiopią.Hmm czy warto robić z siebie dziadów dla paru butelek płynu do czegoś tam..
~mmmm56 20-07-2016 11:05
Też tak to odebrałam robimy z siebie dziadów...
~20-07-2016 12.54 20-07-2016 12:55
To przykre, że radość i wdzięczność zainteresowanych niszczą osoby postronne i małostkowe.
~@^@ 20-07-2016 13:02
Niestety wiele placówek nadal jest zdana na pomoc fundacji zza granicy, np. domy dla bezdomnych. Co tu kryć, bogaci nie jesteśmy, a darczyńców przydałoby się pewno więcej. O potrzebach centrum nie wiedziałam. Piszmy o tym częściej, na pewno znajda się ludzie dobrej woli.
~Miastowy 20-07-2016 19:52
Gdyby nie fundacje, to dzieci w Domach Dziecka nie miałyby znikąd pomocy. No, ale teraz nasz Rząd po podwyżkach na pewno będzie dzielił się z potrzebującymi....
~MARIKA 20-07-2016 20:22
pANI Dyrektor czy aż tak nisko należało sie kłaniać ? zdj nr,8 a tak wogóle życzę Pani wszystkiego najlepszego w tej nie najlżejszej pracy.
~21-07-2016 21-07-2016 12:35
Proponuję, by zamiast za krytykę wziąć się za wolontariat (wszak o to prosi pani dyrektor "Bąbrówki"). A co "koleżanki" zrobiłyście dla tych dzieci ??? Mam nadzieję, że waszych komentarzy nie przeczytają ani dzieci z Heidelbergu ani te z Centrum Opieki. Te pierwsze w dobrej wierze cały rok zbierały pieniądze, by choć w części xaspokoić potrzeby tych drugich. A maluchy mogły poczić radość, że ktoś o nich pomyślał, że je odwiedził, że dla kogoś są ważne. Zróbcie najpierw dla kogoś coś dobrego, a potem się dwa razy zastanówcie zanim coś napiszecie. Pozdrawiam.
~ 21-07-2016 14:27
Uznanie i podziękowanie dla tych co chcą pomagać i pomagają.!!!!! Jakie to niskie kogoś krytykować za to że dał. Przypisywać komuś dziadostwo za to że wziął . Bardzo bym chciała zobaczyć choć jedną wpłatę , jeden płyn do prania od tych co krytykują .A potrzeb jest bardzo wiele macie ogromną szansę pokazać że potraficie się dzielić .A Pani Dyrektor każdemu z was uściśnie dłoń i ukłoni się nisko Brawo młodzież z Heidelbergu wszystkiego dobrego dla Pani Dyrektor i jej podopiecznych. Pozdrawiam i namawiam do działania.
~jayz 21-07-2016 16:34
No i fajnie. A przy okazji może jakąś ładną żonę Niemiec wyrwie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group