Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8035
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież polubiła nordic walking

Sobota, 6 kwietnia 2019, 6:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 14:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież polubiła nordic walking
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (5.04) w Jeleniej Górze odbyły się pierwsze warsztaty nordic walking dla nauczycieli oraz uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem "Nordic ze Śnieżką w tle". Przedstawiciele 8 placówek szkolili się pod okiem Pauliny Ruty – prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.
W warsztatach chodzi o to, żeby pokazać młodzieży, że nordic walking to nie jest tylko aktywność ruchowa dla osób starszych, ale również dla młodych, dla całych rodzin - podkreśliła na wstępie Paulina Ruta, prezes i trener Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Jak mówili organizatorzy, ta ciekawa forma rekreacji może być uprawiana praktycznie wszędzie, o każdej porze roku.

Jedynym wymogiem jest prawidłowy sprzęt, czyli kije do nordic walking. Jest to aktywność tania, która odciąża stawy biodrowe, kolanowe, kręgosłup, ale także angażuje do 90 procent mięśni. Może być doskonałą alternatywą dla biegania, które nie każdy lubi. Podczas treningu możemy rozmawiać, integrować się, zwiedzać ciekawe zakątki naszego regionu - mówiła pochodząca ze Złotoryi Paulina Ruta.

Organizatorzy chcą zaobserwować, czy taka forma rekreacji spodoba się młodzieży i liczą na kontynuację projektu.

Cieszę się, że spotkaliśmy się taką aprobatą jeleniogórskich szkół, szczególnie Ekonoma, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest nasz instruktor Michał Judziński - dodała P. Ruta, która przy okazji zaprasza wszystkich chętnych 25 maja na cykliczną imprezę do Złotoryi - Wulkany 2019. - Przejdziemy przez Krainę Wygasłych Wulkanów - można wybrać dystans 50 km, 10 km lub 5 km (ostatni dystans całkowicie bezpłatny) - dodała Paulina Ruta.

Po części teoretycznej w auli Ekonoma, uczestnicy udali się do parku na Wzgórzu Kościuszki, gdzie najpierw mieli rozgrzewkę, następnie poprowadzono warsztaty, a na zakończenie odbyła się gra terenowa z kijkami.

Projekt "Nordic walking - na zdrowie" jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group