Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież i jej jeleniogórskie perspektywy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 23 listopada 2008, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: TEJO
Fot. Archiwum szkoły
W ramach obchodzonego w dniach 17 – 23 listopada 2008 Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w Zespole Szkół Technicznych Mechanik gościli przedstawiciele pracodawców z miasta i regionu. Zapoznali młodzież z lokalnymi ofertami pracy. Czy wykorzystali szansę, aby zachęcić uczniów do pozostania w Jeleniej Górze?

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, PMPoland oraz Banku Zachodniego WBK.
Dla przedsiębiorców była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, poznanie lokalnego rynku pracy oraz nawiązania współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, kom. Bogumiła Kotowskiego, na którym przybliżono uczniom specyfikę zawodu policjanta oraz możliwości podjęcia pracy w tych służbach.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Przedmaturalne przygotowania już trwają
Kilka dni wcześniej maturzyści ZST „Mechanik” przygotowując się już do matury ustnej z języka polskiego uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Jeleniej Górze w ramach programu edukacyjnego: „Maturzysto! Biblioteka otwarta dla Ciebie”.

Uczniowie klas IV pod czujnym okiem kierowniczki biblioteki Barbary Rdzanek uczyli się redagować bibliografię załącznikową z wykorzystaniem programu komputerowego „Bibliografikon”. Wyszukiwali również informacje bibliograficzne w katalogach tradycyjnych oraz w internetowych bazach danych DSIP (Dolnośląski System Informacji Pedagogicznej) sporządzając zestawienia tematyczne.

Termin złożenia bibliografii upływa 30 listopada, ale poloniści i nauczyciele bibliotekarze z „Mechanika” nie martwią się o swoich podopiecznych. Na pewno złożą bibliografię w terminie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~absolwent LO 23-11-2008 15:48
BOLI MNIE TO ZE LUDZIE PO SZKOLE "MECHANIK" KTORA NIE CIESZY SIE DOBRA RENOMA ZOSTAJA POLICJANTAMI!!! PREWENCJA... PHIIIII
~Glonojad 23-11-2008 16:07
~uczen 23-11-2008 16:25
a co chcesz przez to powiedziec??
~Zawodowiec 23-11-2008 16:43
Co Ty możesz wiedzieć o szkole zawodowej, ksztłcącej dla rynku pracy. Zdajesz maturę i to wszystko. Nie mas pojecia o przygotowaniu do egzaminu zawodowego i matury na raz. W naszej szkole 85% uczniów zdobywa kwalifikacje zawodowe, dzisiaj niezbedne dla rynku pracy. Nie wie, czy kiedykolwiek byłeś w mojej szkole, ale widać, że nie. Większość to technicy mechanicy, mechatronicy, budowlancy i ludzie z ochrony środowiska. Ze średnim wykształceniem ogólnym nie pownieneś źle wypowiadać się o innych. Pozdrawiam serdecznie.
~Sabath 23-11-2008 22:42
zanim wybierzesz pracę to pomyśl czy się do niej nadajesz bo później są efekty
~ 24-11-2008 0:15
mechanik to najgorsza szkola w regionie :Szmi żu...e
~* 24-11-2008 11:35
no pewnie tylko zerom gdzie piorą mózgi jest najlepsza jołopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!od mechanika WARA GłUPOLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Q 24-11-2008 11:38
DO absolwenta lo-jak cie boli to idź do lekarza najlepiej do psychiatry
~uczen 24-11-2008 20:13
och widze ze moznabylo by tu duzo dyskutowac, ale po co sie kłocic?? nie widze tu zadnego problemu w sumie... bardzo podoba mi sie wypowiedz zawodowca! powiem szczerze, ze podzielam zdanie :)
~uczeń 25-11-2008 20:02
Do absolwenta LO A to niby dlaczego Mechanik nie cieszy się renomą? Nasi starsi koledzy zdali egzaminy zawodowe w ponad 90%-dużo wyżej niż średnia krajowa. W naszej szkole przynajmniej coś się dzieje- jak choćby akcja, o której możesz wyżej poczytać. Dlaczego nie robią tego inne szkoły, jak np. twoje LO? Nie chce się nauczycielom???? Naszym, jak widać, się chce!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group