Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14800
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzież i jej jeleniogórskie perspektywy

Niedziela, 23 listopada 2008, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzież i jej jeleniogórskie perspektywy
Fot. Archiwum szkoły
W ramach obchodzonego w dniach 17 – 23 listopada 2008 Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w Zespole Szkół Technicznych Mechanik gościli przedstawiciele pracodawców z miasta i regionu. Zapoznali młodzież z lokalnymi ofertami pracy. Czy wykorzystali szansę, aby zachęcić uczniów do pozostania w Jeleniej Górze?

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, PMPoland oraz Banku Zachodniego WBK.
Dla przedsiębiorców była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, poznanie lokalnego rynku pracy oraz nawiązania współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, kom. Bogumiła Kotowskiego, na którym przybliżono uczniom specyfikę zawodu policjanta oraz możliwości podjęcia pracy w tych służbach.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Przedmaturalne przygotowania już trwają
Kilka dni wcześniej maturzyści ZST „Mechanik” przygotowując się już do matury ustnej z języka polskiego uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Jeleniej Górze w ramach programu edukacyjnego: „Maturzysto! Biblioteka otwarta dla Ciebie”.

Uczniowie klas IV pod czujnym okiem kierowniczki biblioteki Barbary Rdzanek uczyli się redagować bibliografię załącznikową z wykorzystaniem programu komputerowego „Bibliografikon”. Wyszukiwali również informacje bibliograficzne w katalogach tradycyjnych oraz w internetowych bazach danych DSIP (Dolnośląski System Informacji Pedagogicznej) sporządzając zestawienia tematyczne.

Termin złożenia bibliografii upływa 30 listopada, ale poloniści i nauczyciele bibliotekarze z „Mechanika” nie martwią się o swoich podopiecznych. Na pewno złożą bibliografię w terminie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
952
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group