Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi rysując walczą z nałogiem

Czwartek, 15 listopada 2007, 13:43
Aktualizacja: 14:37
Autor: AGA
Jelenia Góra: Młodzi rysując walczą z nałogiem
Fot. Agnieszka Gierus
400 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Bądź sobą, nie pij alkoholu”. W VI edycji udział wzięli uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych, szkół specjalnych i świetlic dzieci zagrożonych środowiskowo.

– Głównym założeniem konkursu jest uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu, ukazanie dwóch obrazów świata – osób pijących, w którym panuje przemoc i patologia oraz niepijących, gdzie przede wszystkim jest szczęśliwa rodzina – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk.

Technika wykonania była dowolna. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 18 najciekawszych prac, z których przyznano nagrody główne i wyróżnienia. I miejsce zdobyła Ewa Zielińska, uczennica kl. Vc SP nr 2. II miejsce przypadło Filipowi Powroźnikowi z kl. Va, SP nr 3, a III – Aleksandrze Hładziak, kl. Vb, SP nr 8. – W swojej pracy przedstawiłam butelkę z wódką, a nad nią dymek, w którym ukazane jest, że jeśli się pije, to nie ma uśmiechniętych dzieci, domu, rodziny. Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie plastycznym i bardzo się zdziwiłam, gdy okazało się, że wygrałam. Uważam, że warto jak najczęściej przypominać o problemie alkoholu w rodzinach – mówi Ewa Zielińska.

W środę nagrody laureatom oraz szkołom wręczył prezydent Marek Obrębalski i komendant SM, Jerzy Górniak. Z 12 nagrodzonych prac powstanie kalendarz szkolny na rok 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group