Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4485
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi radni niemal w komplecie

Piątek, 19 grudnia 2008, 20:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lutego 2009, 7:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi radni niemal w komplecie
Fot. TEJO
Wybory do młodzieżowej rady miasta prawie rozstrzygnięte. Poznaliśmy nazwiska większości młodych samorządowców. W jednej placówce oświaty głosowanie trzeba będzie przeprowadzić powtórnie, bo złamano wyborczy regulamin.

Wybory odbyły się wczoraj. Powołana do ich organizacji Miejska Komisja Wyborcza dziś ogłosiła wyniki. – W głosowaniu wzięło udział 4355 uczniów, oddano 4238 głosów ważnych i 117 nieważnych – poinformował radny Piotr Miedziński. Wyniki zostały zatwierdzone w 16 okręgach, w jednym stwierdzono uchybienia – dodał.

Chodzi o Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. Tam wbrew regulaminowi, niektórzy członkowie szkolnej komisji jednocześnie kandydowali do MRM. Głosowanie trzeba było unieważnić. – Wybory uzupełniające odbędą się tam na początku stycznia – powiedział Hubert Papaj.

Dopóki nie zostaną rozstrzygnięte, rada nie może zebrać się na swoim pierwszym posiedzeniu i wyłonić prezydium oraz przewodniczącego. – Będzie to możliwe w połowie przyszłego miesiąca – przewiduje H. Papaj.

Dziś podziękowano także wszystkim, którzy – pracując społecznie – pomagali w organizacji wyborów. Włączyli się w to Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miasta, Marta Oreszczuk oraz Jacek Sałaputa. Przedstawiono też nazwiska wybranych radnych. – Często o zwycięstwie decydowała bardzo niewielka różnica głosów – dodał Piotr Miedziński.

Z Gimnazjum nr 1 w MRM zasiądą Paweł Bigus i Kamil Ziółkowski, z „dwójki” – Monika Gładzik i Aneta Kin, z „trójki” – Dominika Szczęśniak i Małgorzata Wasik, z „czwórki” Marcin Zalewski i Zuzanna Kuleszewicz. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego reprezentować będą Małgorzata Siemińska i Agata Mamzer (gimnzajum) oraz Maciej Pawlik i Patryk Wersocki (liceum), ZSO nr 2 im. Norwida: Kamil Radomski i Konrad Dobrucki, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 – Adrian Kucharczyk i Paulina Figurska, Gimnazjum przy ZSLiZ nr 1 – Piotr Hurbol i Natalia Lipka, ZSLiZ nr 2 – Przemysław Burdach i Bartłomiej Curyło, Zespół Szkól Ogólnokształcących i Technicznych – Ernest Cichy i Konrad Kotomaj, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych – Miłosz Bobrowski i Monika Muzyka, Gimnazjum w „Rzemiosłach” – Wojciech Alfawicki i Natalia Przybysz, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – Sonia Szewczyk i Sebastian Rogacki, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” Katarzyna Lichoń i Anna Żukowska i na koniec – Zespół Szkół Licealnych i Usługowych: Michał Schab i Monika Nakrajnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group