Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6993
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Młodzi muzycy koncertują w Świeradowie–Zdroju

Piątek, 12 sierpnia 2011, 10:36
Aktualizacja: 10:37
Autor: ad
REGION JELENIOGÓRSKI: Młodzi muzycy koncertują w Świeradowie–Zdroju
Fot. AD
Dobiegają końca 22 Europejskie Spotkania Młodych Muzyków im. Władysława Balickiego, których areną jest hala spacerowa Domu Zdrojowego w Świeradowie–Zdroju.

Jak informuje oficjalna strona kurortu, w tegorocznej imprezie biorą udział zespoły i orkiestry z Gdańska, Rzeszowa, Koszalina i Dębicy. – Głównym celem przyświecającą organizacji imprezy jest rozwijanie aktywności twórczej młodzieży poprzez udział w spotkaniach warsztatowych i ćwiczeniach muzycznych, a następnie możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności i nowej wiedzy w kończącym projekt koncercie finałowym – czytamy na www.swieradowzdroj.pl

Impreza uatrakcyjnia czas mieszkańcom kurortu, kuracjuszom i turystom. W zabytkowej hali spacerowej świeradowskiego Domu Zdrojowego przed południem odbywają się próby, a po południu – koncerty. Do zakończenia spotkań pozostały jeszcze dwa. Dziś o godz. 19 zagrają zespoły kameralne z Dębicy, zaś jutro (sobota) o godz. 15 na zakończenie projektu odbędzie się Koncert Finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników – w sumie około 100 muzyków. – Młodzież będzie mogła zaprezentować nabyte i wyćwiczone podczas całego tygodnia warsztatów i prób, umiejętności – podają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group