Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7390
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi literaci odebrali nagrody

Niedziela, 8 listopada 2009, 8:20
Aktualizacja: 20:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Młodzi literaci odebrali nagrody
Fot. Angela
„Kartka z pamiętnika – mój najpiękniejszy dzień” – to tytuł konkursu literackiego, jaki wczoraj podsumowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze. Atrakcją imprezy był występ Elvisa Presleya, w którego wcielił się jeden z laureatów konkursu, Klaudiusz Leśniak.

O swoim najpiękniejszym dniu w życiu napisało aż 75 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace podzielono na dwie kategorie: wiersz i proza oraz na trzy kategorie wiekowe.
– W konkursie przyznano bardzo dużo nagród, nie było pierwszych i kolejnych miejsc, ale były dzieci nagrodzone i wyróżnione – mówiła Danuta Sitek, dyrektor MDK w Jeleniej Górze. – Jest to dla nich zachęta, by bawiły się słowem, umiejętnie wykorzystywały zasób słownictwa i myślę, że ten konkurs będzie dobrą zachętą do udziału w warsztatach literackich, które prowadzi Wiesława Siemaszko-Zielińska i do udziału w kolejnych konkursach literackich, które będą organizowane jeszcze w tym roku.

W kategorii najmłodszych klas szkół podstawowych za najlepsze wiersze nagrodzeni zostali Urszula Marczak, Weronika Wysocka i Gabriel Datkun. Najlepszą prozę w tej kategorii napisali Ania Żelaśkiewicz, Paweł Wasilewski i Kacper Kopecki. W kategorii wiekowej klas V i VI nagrodzeni za najlepszą prozę to: Paulina Pazurkiewicz, Konrad Ryży, Mateusz Strzelec, Bartek Czyżewski, Filip Sudenis i Beniamin Sopot.

Ze szkół gimnazjalnych najlepszymi poetami okazali się Melania Sobolewska i Adam Szemel, a pisarzami Natalia Zdyb, Klaudiusz Leśniak, Julita Danicka, Anna Jamroże, Wiktor Suder, Małgorzata Kowalczyk i Magdalena Prusakowska.

Jeden z laureatów, Klaudiusz Leśniak, jest jednocześnie członkiem grupy teatralnej „Metafora”. Klaudiusz przygotował scenariusz, pokierował pracą aktorów i przygotowano spektakl pod tytułem „Gość z Ameryki”. Spektakl spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Dzisiaj Klaudiusz wystąpi jako piosenkarz – zapowiadała Danuta Sitek.

I rzeczywiście Klaudiusz Leśniak na scenie zrobił prawdziwe show, a kiedy zakończył występ, owacjom nie było końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group