Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Młodzi elektrycy z Piechowic wicemistrzami!

Poniedziałek, 16 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2015, 7:27
Autor: Angela
Piechowice: Młodzi elektrycy z Piechowic wicemistrzami!
Fot. Józef Nadolny
Uczniowie z Technikum Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, w składzie: Erwin Bartyś , Kamil Magryta oraz Michał Spolnik zajęli drugie miejsce w finale konkursu ,,Najlepsi uczniowie w zawodzie” – Technik Elektryk. Zmagania zorganizowano w ramach projektu ,,Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Finał konkursu odbył się w kulka dni temu we Wrocławiu, w Zespole Szkół nr 18. Na wykonanie pracy uczniowie mieli 180 minut, a zadanie konkursowe polegało na zaprojektowania układu elektrycznego składającego się z trzech silników.

- Urządzenia miały być włączane w kolejności M1, M2, M3, a wyłączane w kolejności odwrotnej M3, M2, M1. Tylko w sytuacji awaryjnej można było wyłączyć wszystkie silniki – relacjonują uczestnicy. - Po zaprojektowaniu, do którego wykorzystano specjalistyczny program komputerowy, nastąpiła symulacja działania układu. Następnym etapem było praktyczne wykonanie połączeń elektrycznych i prezentacja działania układu – dodają.

Bezpieczeństwo i przebieg zmagań nadzorowała komisja konkursowa. Uczniowie z Piechowic zdobyli 276 pkt., czyli tylko cztery punkty mniej niż zwycięzcy. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group