Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6162
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi Duchem on–line

Piątek, 26 lutego 2021, 8:04
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Młodzi Duchem on–line
Fot. Przystań Twórcza
Zajęcia Fitness, Zumba, Warsztaty Tańca, Nordic Walking oraz Samoobrona i wszystko w formie on-line, to spotkania, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Zapraszamy na marcowe wydarzenia organizowane przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny. Zapisy pod nr. tel. 75 71 22 892.

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

Z kolei warsztaty tańca – Zumba dla Seniorów poprowadziła Monika Marchewka. Uczestniczki spotkania poznały techniki ćwiczeń i kroków do Zumby oraz różnorodne choreografie taneczne. Nie zabrakło rozciągania się i relaksacji.

Na Walentynki nie zabrakło Warsztatów Tańca z Agnieszką Lis oraz magicznych serc. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do bachaty, jazzu i chachy.

Spotkanie z Nordic Walking poprowadził Bronisław Jarosz, członek Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, gdyż jest to jego pasja. Pan Bronisław zaprezentował formę ćwiczeń z kijami i opowiedział o idei wędrówek Nordic Walking. Po szczypcie historii uczestnicy poznali sposób ustawienia kijów na odpowiednią wysokość, różne rodzaje sprzętu, a także jaki najlepiej wybrać oraz korzyści zdrowotne, jakie wynikają z uprawiania Nordic Walking. Pan Bronisław przedstawił również atrakcyjne trasy w Cieplicach i na Zabobrzu.

Zajęcia z Samoobrony dla Seniorów poprowadziła Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Była to okazja do poznania podstawowych zasad jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach oraz ćwiczeń, by wzmocnić postawę, które można wykonywać w domu. W spotkaniu uczestniczyła jeleniogórska Radna Anna Bałkowska, która opowiedziała o bezpieczeństwie w Cieplicach i wzięła udział w ćwiczeniach.

W marcu kolejne spotkania on-line Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w marcu 2021r.:

- Zajęcia Fitness (on-line) - 1, 8, 15, 22 i 29.03.2021 r. o godz. 11.00. Wstęp wolny (zapisy pod nr tel. 75 71 22 892). Cykl energicznych Zajęć Fitness w formie on-line przez Internet z Barbarą Szoką, która wprowadzi Seniorów w ciekawy świat Fitnessu i nauczy ćwiczeń rozciągających oraz relaksacyjnych. Zajęcia będą poprowadzone przez Internet za pomocą programu ZOOM oraz Messengera.

- Warsztaty Tańca (on-line) - 3, 10, 17, 24 i 31.03.2021 r. godz. 16.00. Wstęp wolny (zapisy pod nr tel. 75 71 22 892). Warsztaty Tańca on-line przez Internet poprowadzi wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z formami ćwiczeń ruchowych. Zajęcia będą prowadzone przez Internet za pomocą programu ZOOM oraz Messengera.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group