Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3672
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

Środa, 4 grudnia 2019, 13:09
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2019, 14:06
Autor: MD
Region: Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego
Fot. Użyczone
Członkowie Młodych Demokratów na Dolnym Śląsku wybrali nowy Zarząd Regionu, na czele którego stanie Michał Nowak, który zajmie miejsce ustępującego ze stanowiska przewodniczącego Marcina Wojtery.

20-letni Michał Nowak w wyborach tajnych decyzją członków regionu pokonał swojego kontrkandydata, Kacpra Rybitwę i przez najbliższe dwa lata będzie koordynował pracę młodzieżówki Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Głos młodych w poważnej polityce jest coraz wyraźniej słyszany. To od nas zależy jak będzie wyglądała Polska za kilkanaście lat, dlatego już teraz będziemy walczyli o kwestie związane z ochroną środowiska, edukacją czy praworządnością – mówi Michał Nowak. - Chciałbym, żeby możliwości zaangażowania się ludzi młodych nie ograniczało się tylko do Wrocławia. Jestem pewien, że w Legnicy, Jeleniej Górze, czy Wałbrzychu drzemie ogromny potencjał, który powinien być odpowiednio spożytkowany. Moim priorytetem jest aktywizacja mniejszych miejscowości – zapewnia.

Wiceprzewodniczącym Regionu został Przemysław Wajman, sarbnikiem Mikołaj Kasper, a na stanowisko sekretarza wybrana została Kinga Grabarczyk.
Każda kolejna kampania wyborcza pokazuje, że wsparcie kandydatek i kandydatów przez młodych aktywistów jest potrzebne. Bardzo cieszymy się z możliwości obcowania z doświadczonymi politykami.” – zaznacza nowa Sekretarz Kinga Grabarczyk. - Sami również chcemy działać, dlatego wierzę, że inicjatywy podejmowane przez Młodych Demokratów pozwolą zaakcentować sprawy ważne dla naszego pokolenia, a Stowarzyszenie będzie dynamicznie się rozwijać – dodaje.

Zarząd uzupełnią: Maciej Zygmunt, Barbara Balicka oraz Miłosz Łapiński. Wybrane zostały także nowe, lokalne władze we Wrocławiu. Na czele Zarządu Koła Wrocław stanie Jakub Wiglusz.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
31%
Złości
6
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group