Jelenia Góra: Mistrzynie Polski z Zabobrza

Czwartek, 17 września 2009, 19:52
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2009, 19:08
Autor: ahawer
Największy sukces w historii jeleniogórskiego tenisa ziemnego odniosły dziewczęta z KT Jelenia Góra. Nasze tenisistki zdobyły drużynowe Mistrzostwo Polski do lat 14!

Drużynowe Mistrzostwa Polski na kortach przy ul. Noskowskiego to pierwszy turniej takiej rangi w naszym mieście od 27 lat, a do tego uwieńczony tak dużym sukcesem.

W zawodach wzięły udział ekipy: SKT Sopot, KS Budowlani Olsztyn, AZS Poznań, ChTT Chorzów, KS Grzegórzecki Kraków, KS Warszawianka Warszawa, i oczywiście KT Jelenia Góra.
Dziewczyny reprezentujące nasze miasto to: Monika Przybył, Natalia Lewińska, Zofia Stanisz, Karolina Śnita i Aleksandra Kusz. Zawody zostały rozegrane w systemie 4 single ( gra pojedyncza) i 2 deble (gra podwójna).

W pierwszym meczu KT JG pokonały Olsztyn 5:1, w drugim CHTT Chorzów 4:2, a w trzecim finałowym pojedynku z SK Sopotem był remis 3:3, ale lepszym stosunkiem gemów +13 złoty medal został przyznany podopiecznym Janusza Lewińskiego.
Turniej odwiedziło wielu kibiców, którzy dzielenie wspierali nasze dziewczęta. Prezes Piotr Paczóski nie krył satysfakcji z całego turnieju, który został świetnie zorganizowany, skończył się grilem zawodniczek, a wszystkie ekipy wyjechały zadowolone.

Sponsorami tenisowej imprezy były : Energia Pro, Towarzystwo Ubezpieczeń Warta, Ewa Paczóska. Patronat medialny Tygodnik Jelonka.com.