Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3680
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowski pokaz na otwarcie AMŚ

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 18:36
Aktualizacja: 18:42
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Mistrzowski pokaz na otwarcie AMŚ
Fot. użyczone
We wtorek 8 lipca, punktualnie o godzinie 17:00, rozpocznie się uroczysta Ceremonia Otwarcia Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym. Nie zabraknie atrakcji, także tych sportowych – na jeleniogórskim Rynku wystąpi m.in. trzykrotny mistrz świata w rowerowym trialu Rafał Kumorowski.

Akademickie Mistrzostwa Świata to jedna z największych imprez dla sportowców studentów z całego świata. Punktualnie o godzinie 17:00 na piękny jeleniogórski Rynek wkroczą w tradycyjnej paradzie uczestnicy zawodów. Będzie głośno i barwnie, ponieważ do Jeleniej Góry przyjedzie ponad 150 kolarzy z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii, a nawet Afryki. Po wkroczeniu i prezentacji wszystkich ekip, zgodnie z ceremoniałem Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU), nastąpi wciągnięcie flag, tradycyjne przysięgi zawodników oraz sędziów, a także krótkie przemówienia.

Punktem kulminacyjnym programu na pewno będzie niesamowity pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Rafała Kumorowskiego, trzykrotnego mistrza świata i 19-krotnego mistrza Polski w tej dyscyplinie sportu. Ewolucje prezentowane przez Rafała zapierają dech w piersiach, na pewno podobnie będzie na jeleniogórskim Rynku.

Zachęcamy do przybycia i uczestnictwa w rozpoczęciu tej prestiżowej międzynarodowej imprezy.

Harmonogram mistrzostw:

8. lipca (wtorek), godz. 17:00 – Ceremonia Otwarcia – Jelenia Góra, Rynek

9. lipca (środa) - kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas – Jelenia Góra-Podgórzyn-
Sosnówka – Podgórzyn – Jelenia Góra

10. lipca (czwartek) - kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – Jelenia Góra –
Podgórzyn – Sosnówka – Borowice – Podgórzyn (rundy) – meta Jelenia Góra

12. lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas – Park Paulinum

13. lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego – Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12 lipca odbędzie się wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”, którego regulami dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców kolarstwa, którzy nie będą mogli przyjechać do Jeleniej Góry. Dzięki wsparciu Sponsorów Głównych imprezy będzie można obejrzeć transmisję na żywo z niedzielnego wyścigu cross-country (13.07.). Zapraszamy na www.live.cycling2014.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group