Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7139
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie z "Norwida" w sieci

Czwartek, 19 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Arkadiusz Piekarz
Jelenia Góra: Mistrzowie z "Norwida" w sieci
Fot. Arkadiusz Piekarz
Zmagania w olimpiadzie wiedzy o internecie Dialnet Masters w ZSO nr 1.

Jak łączyć się przez WiFi, co oznacza skrót ISDN, jak może wyglądać adres IP? – m. in. na takie pytania musiało odpowiadać dziwięć czteroosobowych drużyn z liceów oraz 10 z gimnazjów.

W auli liceum Żeromskiego konkurowały ze sobą drużyny z Jeleniej Góry, Mysłakowic, Starej Kamienicy, Świeradowa Zdroju i Ząbkowic Śląskich. Ich zadaniem było także rozwiązać krzyżówkę oraz pobiec w sztafecie do stolika, na którym leżały części komputera. Punkty zdobywało się za szybkość i prawidłowe wskazanie urządzeń sieciowych – modemów, routerów, skrętek itp.

Pierwsze miejsca zdobyli II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, obydwie placówki z Jeleniej Góry.

Wszystko odbyło się w bardzo luźnej atmosferze.
– Chcieliśmy zorganizować pierwszą w Polsce olimpiadę w formie nauki przez zabawę – tłumaczył Piotr Bober, koordynator Dialnet Masters. – Dzięki temu przekazujemy młodzieży wiedzę o telekomunikacji i internecie, tworząc przyjazne dla sieci środowisko. Zadania ułożyliśmy przy współpracy z Politechniką Wrocławską.

Organizatorzy byli mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem konkursem wśród młodzieży. Zgłosiło się do niego 480 drużyn oraz 1200 zawodników z Dolnego Śląska.
Zdobywcy najlepszych miejsc z dwunastu turniejów wezmą udział w finale olimpiady 1 czerwca we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group