Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4820
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie świata gościli w Ratuszu

Wtorek, 15 marca 2016, 8:33
Aktualizacja: Środa, 16 marca 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mistrzowie świata gościli w Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Młodzieżowi mistrzowie świata w saneczkarstwie Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski byli wczoraj (14.03) gośćmi prezydenta Jeleniej Góry, który wraz z burmistrzem Karpacza nagrodził młodych sportowców pochodzących z naszego regionu.

- Nikt się nie spodziewał, że taki wynik osiągniemy – mówił jeleniogórzanin Wojciech Chmielewski. - Nie mamy warunków do trenowania i małymi kroczkami dążymy do celu. Jesteśmy zdziwieni tym, co zrobiliśmy, ale zadowoleni – przyznał Jakub Kowalewski z Karpacza, który przed mistrzostwami zaledwie dwa miesiące trenował z Wojtkiem, gdyż wcześniej jego partnerem w dwójce był Artur Gędzius, który zakończył karierę. - Na początku sezonu każdy myślał, że będę pokrzywdzony tym faktem, ale szczęście w nieszczęściu – wyszło na dobre – stwierdził Jakub Kowalewski.

- Bardzo się cieszę, że mamy taki miks karpacko-jeleniogórski. Wielki szacunek dla zawodników, trenerów, działaczy za to, że w tych trudnych warunkach osiąga się tak fantastyczne wyniki – mówił burmistrz Karpacza Radosław Jęcek podkreślając, że robi wszystko, aby marzenia o profesjonalnym torze bobslejowo-saneczkowo-skeletonowym się ziściły.

W Polsce nadal nie ma profesjonalnego toru. Od kilku lat mistrzostwa Polski odbywają się... w Siguldzie (Łotwa), a kadrowicze i zawodnicy klubowi nawet latem trenują poza granicami kraju (np. w Smrzovce - Czechy).

- Wielki szacunek dla zawodników, trenerów, bo mimo tego, że toru lodowego nie mamy, byli w stanie osiągnąć tak świetne wyniki i bardzo mi miło, że jest to przedsięwzięcie dwójki saneczkowej, gdzie połowa jest z Jeleniej Góry, połowa z Karpacza i to pokazuje, że Karkonosze są wspólne i musimy tutaj razem działać – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Zawodnicy, trenerzy i działacze otrzymali od włodarzy Jeleniej Góry i Karpacza nagrody finansowe i upominki, a dodatkowo Radosław Jęcek przyznał naszym mistrzom stypendia sportowe w wysokości 3,6 tys. miesięcznie za wybitny wynik sportowy. Sportowcy nie ukrywają, że celują w Igrzyska Olimpijskie, które w 2018 roku odbędą się w południowokoreańskim PyeongChangu.

Mistrzostwa Świata odbyły się pod koniec stycznia br. w niemieckim Koenigssee. W klasyfikacji open Polacy zajęli 11. miejsce, ale w kategorii do lat 23 dało im to złoty medal (na 6 par w tej kategorii).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group