Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7676
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzostwa strażaków – płetwonurków za nami

Poniedziałek, 1 września 2014, 13:56
Aktualizacja: 16:51
Autor: Org
Jelenia Góra: Mistrzostwa strażaków – płetwonurków za nami
Fot. Organizatorzy
Na zalewie miejskim w Kowarach odbyły się Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Województwa Dolnośląskiego. Rywalizowały cztery drużyny, w tym jeleniogórscy strażacy oraz dwie drużyny z KM PSP we Wrocławiu i jedna z Legnicy.

- Celem zawodów było sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków-płetwonurków, wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na różnych akwenach oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową. Zawodnicy oceniani byli indywidualnie oraz drużynowo - informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Konkurencja indywidualna polegała na przygotowaniu sprzętu, rzucaniu „do celu” rzutką ratowniczą, wydobyciu manekina z głębokości około 3-4 metrów i jego holowaniu „do brzegu” oraz na pływaniu łodzią. Za nieprawidłowe wykonanie zadania przyznawane były punkty karne lub dyskwalifikowano zawodnika.

Zadanie drużynowe składało się z przygotowania sprzętu, pływania łodzią, wydobycia manekina z głębokości około 3-4 metrów i jego holowania „do łodzi”, a także z zejścia nurków na głębokość 3-4 metrów i wyniesienia na powierzchnię ciężaru (ok. 30 kg) za pomocą balonu wypornościowego. Za nieprawidłowe wykonanie groziły punkty karne lub dyskwalifikacja. W konkurencji drużynowej każda ekipa liczyła po trzech strażaków.

W klasyfikacji drużynowej jeleniogórscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 tworzący Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego (SGRWN) zajęli drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna B z Wrocławia. Gospodarzem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group