Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzostwa strażaków – płetwonurków za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 września 2014, 13:56
Aktualizacja: 16:51
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Na zalewie miejskim w Kowarach odbyły się Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Województwa Dolnośląskiego. Rywalizowały cztery drużyny, w tym jeleniogórscy strażacy oraz dwie drużyny z KM PSP we Wrocławiu i jedna z Legnicy.

- Celem zawodów było sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków-płetwonurków, wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na różnych akwenach oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową. Zawodnicy oceniani byli indywidualnie oraz drużynowo - informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Konkurencja indywidualna polegała na przygotowaniu sprzętu, rzucaniu „do celu” rzutką ratowniczą, wydobyciu manekina z głębokości około 3-4 metrów i jego holowaniu „do brzegu” oraz na pływaniu łodzią. Za nieprawidłowe wykonanie zadania przyznawane były punkty karne lub dyskwalifikowano zawodnika.

Zadanie drużynowe składało się z przygotowania sprzętu, pływania łodzią, wydobycia manekina z głębokości około 3-4 metrów i jego holowania „do łodzi”, a także z zejścia nurków na głębokość 3-4 metrów i wyniesienia na powierzchnię ciężaru (ok. 30 kg) za pomocą balonu wypornościowego. Za nieprawidłowe wykonanie groziły punkty karne lub dyskwalifikacja. W konkurencji drużynowej każda ekipa liczyła po trzech strażaków.

W klasyfikacji drużynowej jeleniogórscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 tworzący Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego (SGRWN) zajęli drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna B z Wrocławia. Gospodarzem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 1-09-2014 16:51
We Wrocławiu mają najlepszych płetwonurków, bo najwięcej tam topielców. Nie dziwię się - miasto zadłużone, zasyfione, bankrutuje, a na dodatek jeszcze na wschodzie Polski - więc jaka tam przyszłość? Trzeba być naprawdę desperatem, żeby pozbawiać się życia w takim ścieku jak Odra.
~jur 2-09-2014 6:26
Do wpisu z 16:51. Widzę że masz świetne informacje o tym mieście a szczególnie o jego położeniu
~do 06:26 2-09-2014 22:09
A ty widzę, że piszesz tylko po to, żeby coś pisać. Czyli typowy troll.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group