Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12407
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Mistrzostwa Przedszkolaków zakończone

Wtorek, 23 marca 2010, 19:45
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 12:47
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Mistrzostwa Przedszkolaków zakończone
Fot. Izabela Broś
W minioną niedzielę zakończył się cykl zawodów narciarskich dla dzieci, organizowanych na stoku Baby Lift w Szklarskiej Porębie. Mimo trudnych warunków pogodowych wystartowało 40 małych zawodników. Najlepsi otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Punktualnie o godz. 11.00 na stoku pod Szrenicą rozpoczęły się Mistrzostwa Przedszkolaków. W zawodach wzięło udział 40 dzieci z przedszkoli w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Jeleniej Góry. Tego dnia warunki narciarskie były trudne, cały czas padał deszcz. Brzydka pogoda nie zniechęciła jednak ani organizatora, ani tym bardziej dzieci, które przyjechały do Szklarskiej Poręby w celu sportowej rywalizacji.

Każdy startujący musiał zaliczyć po dwa zjazdy slalomem. Początkującym mogli pomagać rodzice, trzymając swoją pociechę za rękę albo zjeżdżając razem. – Maluchy dzielnie się spisały pokonując trasę slalomu, która dla większości nie była łatwa – usłyszeliśmy od pani prezes Klubu Sportowego Szrenica, Izabeli Broś. Przedszkolaki startowały w dwóch kategoriach wiekowych, od 4 do 5 lat oraz od 6 do 7 lat.

Po zakończeniu mistrzostw przyszedł czas na rozdanie nagród. Uroczysta dekoracja miała miejsce w pobliskim Szałasie Żywieckim u pana Janusza Adamczuka. Medale i dyplomy z rąk dyrektorki Przedszkola Samorządowego nr 2, Marii Misztal odebrały maluchy do szóstego miejsca. Dla pozostałych uczestników przygotowano okolicznościowe dyplomy, z podziękowaniem za udział w zawodach. Impreza zakończyła się wielką radością wśród dzieci oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1116
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group