Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13307
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mister Camping dla Wiśniowej Polany w Miłkowie

Czwartek, 12 grudnia 2013, 7:04
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2013, 6:26
Autor: Mea
Region: Mister Camping dla Wiśniowej Polany w Miłkowie
Fot. Wiśniowa Polana
Co roku Polska Federacja Campingu i Caravaningu organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych campingów w Polsce, oferujących najwyższą jakość usług. W kategorii do 150 miejsc noclegowych Camping 142 Wiśniowa Polana w Miłkowie zdobył tytuł "Mister Camping 2013".

- Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia, bo jest to docenienie naszej ciężkiej pracy, jaką wkładamy w utrzymanie campingu. Tytuł „Mister Camping” otrzymujemy już po raz czwarty. Dzięki temu istniejemy w różnych turystycznych wydawnictwach na całym świecie. Jest to też promocja dla regionu, bo nasz camping ujęty jest w kontekście okolicznych atrakcji turystycznych, jakie może zobaczyć tu turysta z Polski i z zagranicy – mówił Krzysztof Wiśniewski, współwłaściciel Wiśniowej Polany.

Konkurs organizowany jest co roku już od ponad 49 lat przez Polską Federację Campingu i Caravaningu we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną. Uczestniczą w nim wszystkie campingi zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.

Oceniane jest m.in.: wyposażenie i zagospodarowanie campingu, jego stan techniczny, estetyka, rodzaj i jakość świadczonych usług oraz profesjonalizm i kultura obsługi turystów. Celem jest podwyższenie standardu oraz jakości usług polskiej bazy campingowej, a także promocja polskich campingów w kraju i za granicą. O wynikach konkursu decyduje jury składające się z przedstawicieli PFCC, POT oraz dziennikarzy.

- Co roku przyjeżdżają anonimowi wizytatorzy, którzy korzystają z campingu i oceniają go. Czasami na koniec ujawniają się, jednak w tym roku nawet nie wiedzieliśmy, kiedy odbyła się taka wizyta. Staramy się oferować gościom jak najlepsze warunki pobytu. Wciąż rozbudowujemy infrastrukturę m.in. otworzyliśmy smażalnię ryb, w weekendy organizujemy park rozrywki dla dzieci ze zjeżdżalniami i dmuchawcami, rozbudowaliśmy plac zabaw, mamy szybki bezprzewodowy internet, zamontowaliśmy też kamery, by goście czuli się bezpiecznie – opowiadał Krzysztof Wiśniewski.

- Mamy basen o wymiarach olimpijskich, wybudowany w 1936 r. do treningów dla sportowców, którzy mieli wziąć udział w olimpiadzie w 1940 r. w Berlinie. Bezpieczeństwa pilnują wyszkoleni ratownicy. Czystą wodę pozyskujemy z płynącej obok campingu górskiej rzeki. Dysponujemy też boiskami do piłki nożnej i siatkowej, wypożyczalnią sprzętu sportowego i rowerów, restauracją oraz ogródkiem jordanowskim – dodał.

Laureat konkursu jest rekomendowany i promowany przez PFCC w takich wydawnictwach, takich jak m.in. "Polska Mapa Campingów", "Campingi w Polsce" oraz na stronie internetowej federacji www.pfcc.eu prowadzonej w 16 wersjach językowych, która w 2013 roku zanotowała ponad 2,7 mln wejść. Camping promowany będzie również przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym "Odkryj Polskę".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1065
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group