Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11677
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mirosława Dzika zastąpi Zofię Czernow

Piątek, 28 października 2011, 10:27
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 12:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mirosława Dzika zastąpi Zofię Czernow
Fot. Angela
Dotychczasowa naczelniczka Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Mirosława Dzika została zastępczynią prezydenta Jeleniej Góry. Takiej decyzji prezydenta nikt się nie spodziewał, nawet sama zainteresowana
Rozważanych kandydatur na stanowisko zastępcy prezydenta było wiele. Prezydent Marcin Zawiła postawił jednak na doświadczenie, kompetencje i sprawdzone umiejętności.

- Tym wyborem chcieliśmy pokazać, że decyzje nie zawsze podejmowane są politycznie, bo Mirosława Dzika nie jest członkinią Platformy Obywatelskiej, oraz że dobra praca w urzędzie daje możliwość awansu zawodowego. Mirosława Dzika niejednokrotnie udowodniła, że potrafi ciężko, dobrze i skutecznie pracować – argumentował szef Jeleniej Góry.

– Jako naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM M. Dzika przygotowywała i przeprowadziła szereg bardzo trudnych inwestycji. Zna specyfikę tej ciężkiej pracy oraz problematykę zadań, którymi miasto się obecnie zajmuje. I taki ktoś jest mi właśnie potrzebny by przejął niemal w biegu wszystkie zadania, którymi dotychczas zajmowała się Zofia Czernow. Wierzę, że pani Mirosława Dzika odciąży mnie od wielu zadań. Uniknęliśmy też sytuacji, w której nowopowołany zastępca musiałby się uczyć wielu rozpoczętych inwestycji od podstaw. Mirosława Dzika nad nimi cały czas pracowała, więc doskonale je zna – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Kandydaturę Mirosławy Dzikiej poparła też posłanka elekt Zofia Czernow, która po wyborze jej na posła RP musiał zrzec się funkcji zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, którą pełniła od stycznia br. Zofia Czernow również podkreślała ogromne doświadczenie swojej następczyni i cieszyła się, że urządzony przez nią gabinet zastępcy prezydenta przy ul. Sudeckiej przejmie właśnie kobieta. Dzisiaj Zofia Czernow odebrała też od prezydenta Marcina Zawiły kwiaty i podziękowania za dotychczasową pracę.

Mirosława Dzika, która przyznaje, że wybór prezydenta był dla niej ogromnym zaskoczeniem, oficjalnie przejmie obowiązki zastępcy prezydenta Jeleniej Góry od 1 listopada br.
- Kiedy 48 godzin temu dowiedziałam się o tej decyzji byłam bardzo zaskoczona i do tej pory nie mogę z tego zaskoczenia wyjść. Nie boję się ciężkiej pracy, bo dotychczasowe stanowisko również wiązało się z trudnymi zadaniami. Nie zmieni się ciężar mojej pracy, ale jej zakres. Wiadomo, że mam przejąć wszystkie wydziały, którymi zajmowała się Zofia Czernow, konkrety zapadną jednak w najbliższym czasie – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Naczelnikiem wydziału inwestycji i zamówień publicznych ma zostać jeden z pracowników tego wydziału.

Mirosława Dzika znana jest z niezwykłej skrupulatności, dokładności i skuteczności. W ramach hobby zbiera filiżanki i lubi czytać książki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy M. Dzika będzie dobrym zastępcą prezydenta?

Oddanych
głosów
361
Tak
31%
Nie
69%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group