Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3711
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ministerstwo dofinansuje II etap stadionu

Środa, 31 maja 2017, 6:39
Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2017, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ministerstwo dofinansuje II etap stadionu
Fot. Przemek Kaczałko
Piłkarze z Jeleniej Góry i okolic doczekają się boiska ze sztuczną murawą. Po wielu latach zimowych wyjazdów do Dzierżoniowa, Zgorzelca, czeskiej Desny i wielu innych miejscowości, w końcu będą mogli szykować się do rundy wiosennej w stolicy Karkonoszy bez dodatkowych kosztów dojazdu. Co ważne, boisko ma służyć przez cały rok.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiadała. - W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji ministra sportu i turystki – udało się pozyskać dla Miasta Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu – zakomunikował senator Krzysztof Mróz. Dotacja z ministerstwa ma być rozłożona na trzy lata: w 2017 r. będzie to ok. 350 tys. zł, w 2018 – ok. 500 tys. zł, a w 2019 roku – ok. 900 tys. zł. - Bardzo się cieszę z tego powodu, bo jeszcze będąc radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry w Komisji Sportu zabiegaliśmy o wpisanie tego boiska treningowego do budżetu miasta – jest ono niezbędne, żeby jeleniogórskie klubu sportowe mogły trenować – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości, który apeluje do prezydenta Marcina Zawiły, aby przypilnował tej inwestycji, żeby nie powtórzyły się problemy z pierwszego etapu modernizacji stadionu. Krzysztof Mróz apeluje również do radnych i prezydenta, aby zwiększyć finansowanie sportu. - Wydajemy bardzo dużo pieniędzy na stadion, będzie remontowana hala, boisko treningowe, mamy kilka klubów, ale niestety ich finansowanie jest na bardzo niskim poziomie – wymieniał argumenty były radny, który nie chce, żeby doszło do sytuacji, że bardzo dużo środków zainwestowano w bazę, na której nie ma komu trenować lub byłyby to kluby słabe finansowo.

Zdaniem senatora, gdy był jeszcze radnym – wraz z Miłoszem Sajnogiem (obecnie wiceprezes Term Cieplickich) czy Piotrem Miedzińskim (szef Komisji Sportu Rady Miejskiej) walczył „ponad podziałami” o zwiększenie finansowania sportu, ale za prezydentury Marcina Zawiły było ono „przycinane”. - Co nam z pięknych stadionów, jak nie będzie odpowiedniego finansowania klubów. Żebyśmy nie zrobili takiego „babola” jak na Okrzei, gdzie zrobiliśmy boisko, następnie zlikwidowaliśmy szkołę i trzeba było boisko likwidować – przestrzega Krzysztof Mróz.

Zadanie ma być realizowane w latach 2017-2018. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie wałów ziemnych wraz ze starą, zdewastowaną stacją transformatorową, dzięki czemu zmieści się pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i piłkochwytami. - Montaż finansowy ma kilka wariantów, optymalny zakłada środki z Ministerstwa Sportu i Lokalnego Programu Rewitalizacji – powiedział Tomasz Kowalczyk z Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta, a zarazem prezes klubu piłkarskiego Karkonosze Jelenia Góra.

II etap przebudowy stadionu ma kosztować ok. 3,5 mln zł (w pierwotnej wersji była mowa o 10 mln zł). Pierwszy etap kosztował 16,5 mln i został wykonany z wieloma wadami - 1,5 roku po terminie (początkowo miała być to baza pobytowa na Euro 2012). Zatem połowa środków na dokończenie modernizacji obiektu przy ul. Złotniczej jest praktycznie zapewniona. Miasto ubiega się również o dotację ze środków europejskich – z ZIT-u Aglomeracji Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group