Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7774
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Minister z wizytą w KPSW

Środa, 9 września 2020, 9:58
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 9:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Minister z wizytą w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził wczoraj (8.09) Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze, gdzie spotkał się z władzami uczelni oraz senatorem Krzysztofem Mrozem. Podczas konferencji prasowej podkreślał, że jest zwolennikiem nauki stacjonarnej, a taka właśnie forma została przyjęta w placówce przy ul. Lwóweckiej.
Cieszę się, że pani rektor chce zawieszać poprzeczkę jakościową jak najwyżej. Inwestowanie w młodych ludzi to najlepsze, co możemy zrobić - podkreślił Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Postawienie tylko na zdalne nauczanie to nie jest dobry pomysł. To wymaga ogromnej dyscypliny z obu stron, ale niektórych zajęć praktycznych absolutnie nie można odzwierciedlić poprzez zdalne nauczanie - dodał polityk Porozumienia.

Podczas spotkania przedstawiciela rządu z władzami KPSW była mowa m.in. o planach utworzenia nowych kierunków, zwiększeniu subwencji i innych.

Dialog cały czas trwa. Warto rozmawiać o poszerzeniu oferty edukacyjnej, wzmocnieniu pracy laboratoriów. Chcemy, żeby w dużym europejskim planie odbudowy znaczącą rolę miała nauka i szkolnictwo wyższe - dodał były prezydent Świdnicy (2002-2014).
Wszystko, czego oczekiwaliśmy - już otrzymaliśmy. Będziemy aplikować, składać wnioski do różnych programów. Przygotowaliśmy platformy medialne, dzięki którym będzie możliwość przejścia z nauczania realnego na hybrydowe, bądź zdalne. Ministerstwo przygotowało też cały pakiet szkoleń dla nauczycieli akademickich. Młodzi ludzie to nasz kapitał i to, jak będą przygotowani do roli zawodowej - będzie warunkowało rozwój gospodarczy i intelektualny - stwierdziła Wioletta Palczewska, rektor KPSW. - Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania z panem ministrem, bo mam ogromne zaufanie i czuję wsparcie ze strony ministerstwa - dodała nowa rektor jeleniogórskiej uczelni zawodowej.
KPSW to jedyna samodzielna uczelnia w Jeleniej Górze i cieszę się, że minister znalazł czas i chęć, aby tu przyjechać. Mam nadzieję, że od przyszłego roku akademickiego będą nowe kierunki, bo rozwój tego wymaga - dodał Krzysztof Mróz, senator RP.

Twoja reakcja na artykuł?

5
17%
Cieszy
12
41%
Hahaha
3
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
8
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group