Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3647
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Minister Rodziny z wizytą w regionie

Wtorek, 9 lipca 2019, 8:15
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 12:20
Autor: WAC
Region: Minister Rodziny z wizytą w regionie
Fot. UM Kowary
Kowary oraz Janowice Wielkie znalazły się na trasie kilkugodzinnej wizyty roboczej w regionie minister rodziny, pracy i polityki socjalnej Bożeny Borys–Szopy.

Odwiedziny w Kowarach B. Borys – Szopy był nagrodą zdobytą w nieoficjalnym konkursie przez pracowników tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. MOPS z miasta nad Jedlicą za to, że jako pierwszy w Polsce dokonał wypłaty świadczenia z programu „Rodzina 500+” z puli na pierwsze dziecko.

W delegacji wraz z B. Borys – Szopą byli: wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek i wicewojewoda Kamil Zieliński. Podczas, krótkiego pobytu w Kowarach minister rodziny spotkała się z miejscowymi samorządowcami, pracownikami kowarskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz z rodziną, która jako jedna z pierwszych w kraju otrzymała świadczenie "500+" w rozszerzonej formule.

W Janowicach Wielkich delegacja gościła w Domu Pomocy Społecznej. W roli gospodarzy wystąpili: członkowie Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz radni Rady Powiatu. Przedstawiciele władz spotkali się z dyrekcją i pracownikami DPS i zwiedzili obiekt. Podjęte też zostały rozmowy w kwestii udzielenia rządowej pomocy społecznej dla powiatu jeleniogórskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group