Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7697
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Miłośników kolarstwa czeka intensywny weekend

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 12:18
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:50
Autor: arec
Dolny Śląsk: Miłośników kolarstwa czeka intensywny weekend
Fot. TEJO
Na sobotę w Cieplicach zaplanowano Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy, w niedzielę zostaną rozegrane zawody MTB na popularnym „Grzybku”, a we Wrocławiu tego samego dnia odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu.

W sobotę z okazji Wiosny Cieplickiej odbędzie się XVII Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy. Sędzia Główny zawodów Wiesław Kucab szczególnie zachęca rodziców, aby do wyścigu zgłosili swoje pociechy, dla których przygotowano medale, dyplomy i drobne upominki. Kolarze wyruszą spod Hotelu Cieplice ulicą Cervi, Cieplicką, Pułaskiego, Staszica by wyścig zakończyć pod Hotelem Cieplice. Od godziny 10 będą startować dzieci, a od 11 kolejno młodzicy, juniorzy, kobiety, mastersi i elita. Zgłoszenia do wyścigu będą przyjmowane w biurze zawodów obok Hotelu Cieplice w sobotę od godziny 8.30 do 9.30 w przypadku dzieci i od godziny 8.30 do 10.30 w przypadku pozostałych kategorii. Zawody organizuje Ognisko TKKF „Orle”.

Na niedzielę 25 kwietnia zostały przełożone zawody MTB „Miejskie Cross Country o Puchar prezydenta Miasta Jelenia Góra”, które odbędą się na Wzgórzu Krzywoustego. Organizatorzy zawodów - Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na walory turystyczne popularnego „Grzybka” oraz zachęcić mieszkańców Jeleniej Góry do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zawodnicy wystartują w sześciu kategoriach wiekowych: żak, młodzik, junior młodszy, junior, senior, masters. Udział w zawodach będzie okazją do zdobycia punktów Challanagu dolnośląskiego klasyfikacji MTB. Rejestracja uczestników odbędzie się w godzinach 8.30 – 10.30, a start pierwszej kategorii zaplanowano na godzinę 11.00.
Zawody organizuje Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie przy wsparciu firm Quest, Form Trans oraz Banku BGŻ. Miasto Jelenia Góra ufundowało puchar i dyplomy.

Tego samego dnia we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu. Maciej Grabek, dyrektor imprezy apeluje do uczestników, aby w dniu zawodów przymocować do kierownicy czarną tasiemkę. W ten sposób kolarze oddadzą hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Organizatorzy rozstrzygnęli także konkurs „Rowerowe wspomnienia czyli 10 lat Bike Maratonu”, w którym drugie miejsce zajęła jeleniogórzanka Renata Gordziejonok.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
348
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group