Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4033
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Miłość do życia sercem malowana

Piątek, 31 lipca 2009, 7:38
Aktualizacja: 9:06
Autor: Ola
REGION: Miłość do życia sercem malowana
Fot. Ola
W hotelu Rezydencja w Karpaczu miało miejsce uroczyste otwarcie wernisażu Jolanty Krauze (mieszkanki DPS w Kowarach). Autorka prac, nie kryła radości i wzruszenia podczas pierwszego pokazu swojej twórczości przed szerszą publicznością. Natomiast goście, poprzez swoją obecność chcieli okazać uznanie nie tylko dla uzdolnionej artystki, ale przede wszystkim dla człowieka o niezwykłej sile i kochającego życie, mimo ciężkich zmagań z chorobą.

W środę o godz. 18 manager karpackiego hotelu „Rezydencja” Renata Węgrzyn powitała autorkę wystawianych prac – Jolantę Krauze oraz zaproszonych na wernisaż gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: radna Sejmiku Dolnośląskiego Elżbieta Zakrzewska, burmistrz Kowar Mirosław Górecki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Marek Mikrut oraz Bogusław Wojdak - prezydent jeleniogórskiego klubu Rotary, który współorganizował wystawę. Wernisaż uświetnił również występ śpiewającej aktorki – Honoraty Magdeczko-Capote z Teatru „Maska” w Jeleniej Górze, który od kilku lat, przy różnych okazjach, występuje gościnnie w DPS w Kowarach.

Obrazy malarki można było obejrzeć na ścianach hotelowego holu. Choć miejsca było niewiele, zwłaszcza na początku, gdy wszyscy zgromadzili się wokół gwiazdy wieczoru na uroczyste wzniesienie toastu, akwarelowe dzieła prezentowały się pięknie w pomarańczowo-beżowym, delikatnie oświetlonym wnętrzu Rezydencji.
Wystawa zatytułowana „Sercem i pędzlem malowane” przedstawia dorobek Pani Jolanty z okresu ostatnich dwóch lat. Obrazy artystki są niczym widokówki naszych okolic (góry, konie, wiejskie domostwa,…).

Przyglądając się im, odbiorca odczuwa bijące od nich ciepło, szczere umiłowanie otaczającej nas natury. Ciężko wybrać swojego „faworyta”, ponieważ każdy spośród obrazów Pani Jolanty ma w sobie coś wyjątkowego.
Sama malarka, jak się dowiedzieliśmy, najbardziej lubi „jabłka”. Właśnie to dzieło było już wystawiane w ubiegłym roku podczas Międzynarodowego Dnia Inwalidy zorganizowanego przez Centrum Rehabilitacji w Zgorzelcu, a potem ukazało w specjalnie wydanym katalogu pokonkursowym „Żyją wśród nas" - mówi dyrektor DPS w Kowarach Alicja Trembułowicz.

Wczorajszy wernisaż z pewnością przysporzył pani Joli wielu zwolenników. W październiku ma być kolejna wystawa zatytułowana „Świat w barwach ukryty”, tym razem w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar – informuje prowadząca terapię zajęciową w kowarskim DPS oraz pracownik pierwszego kontaktu pani Jolanty, Magdalena Świderska-Siemieniec.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group