Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9545
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Miliony na wsparcie branży turystycznej

Sobota, 22 sierpnia 2020, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:32
Autor: WAC
Region: Miliony na wsparcie branży turystycznej
Fot. UMWD
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zakończyła nabór wniosków dotyczących "Wsparcia dla MŚP dotkniętych skutkami COVID-19". Środki w wysokości ponad 90 mln zł pozwolą na wsparcie około 2400 firm z branż turystycznej i okołoturystycznej.

Podczas pierwszego naboru ocenę formalno-merytoryczną przeszło 1 318 firm, które zostały rekomendowane do dofinansowania na kwotę ponad 53 mln złotych. Drugi nabór został ogłoszony z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na wsparcie przez dolnośląskich przedsiębiorców. Wnioski w drugim naborze złożyło 1 066 firm m.in. z branż turystycznej i okołoturystycznej na ok. 40 mln złotych. Obecnie trwa ocena formalno-merytoryczna, która pozwoli wyłonić firmy rekomendowane do wsparcia w drugim naborze.

Nabór przeznaczony był dla mikro i małych dolnośląskich przedsiębiorców zajmujących się działalnością sportową, rozrywkową, rekreacyjną, twórczą związaną z kulturą i rozrywką, z prowadzeniem muzeów, bibliotek czy archiwów. O wsparcie mogli ubiegać się także agenci turystyczni, organizatorzy turystyki, pośrednicy, firmy związane z działalnością usługową w zakresie rezerwacji, zakwaterowania, wyżywienia i inne przedsiębiorstwa, których praca związana jest z branżą turystyczną. Ze wsparcia skorzystać mogły te firmy, które w czasie epidemii odnotowały spadek obrotów o co najmniej 50% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednorazowa dotacja dla poszczególnych przedsiębiorstw wyniesie od 23,5 tys. zł do nawet 164,7 tys. zł.

Turystyka to jeden z sektorów gospodarki, który został bezpośrednio dotknięty kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. - To jednocześnie branża stanowiąca duże znaczenie dla Dolnego Śląska. Uruchomione przez samorząd województwa wsparcie pomoże wielu firmom w utrzymaniu płynności finansowej, a dzięki dotacjom przedsiębiorstwa będą nadal wpływać na rozwój regionu

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
873
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group