Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8152
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Miliony do wzięcia

Sobota, 13 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2006, 8:29
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Gospodarze są zirytowani. Mają już niewiele czasu na złożenie wniosku o unijne dopłaty obszarowe. Jeśli się spóźnią, stracą pieniądze. Wszystko przez satelitarne mapy, których gospodarze nie dostali na czas od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Do wzięcia tylko w Jeleniogórskiem jest około 45 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć, jeśli wpłynie więcej podań. Rok temu było ich 1730.
Rolnicy obawiali się, że nie zdążą załatwić wszystkich formalności na czas. Powód? Nie dostali wniosków z załącznikami, które w tym roku są wymagane po raz pierwszy. To tzw. ortofotomapy, czyli satelitarne lub lotnicze zdjęcia, przedstawiające pola.
– Nie wiedziałem, czy składać wniosek bez mapy. Dlatego robię to dopiero dzisiaj. Stałem w kolejce prawie godzinę – mówi gospodarz Jerzy Popielak, którego wczoraj spotkaliśmy w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jeleniej Górze. Uprawia 20 hektarów. Kamień spadł mu z serca, bo mapkę może donieść po terminie.
Dostanie ją pocztą. Musi na niej dokładnie zaznaczyć swoje uprawy.

Wnioski są przyjmowane od 15 marca. Ale jeszcze kilka dni temu złożyło je w regionie jeleniogórskim zaledwie 30 procent rolników. W ostatnich dwóch dniach ich liczba wzrosła dwukrotnie. Dlatego gospodarze czekają w kolejkach.
– Przyjęliśmy już około 60 procent dokumentów. Myślę, że każdy zdąży to zrobić na czas. Mapki można przecież donieść później – tłumaczy Kazimierz Huk, kierownik jeleniogórskiego powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group