Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5791
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Milion złotych na rozwój jeleniogórskiego Wydziału Ekonomii

Piątek, 23 listopada 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:36
Autor: Org
Jelenia Góra: Milion złotych na rozwój jeleniogórskiego Wydziału Ekonomii
Ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze programy studiów, 21 listopada 2012, fot: Gwydion Burghout
Fot. MNiSW
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wygrał konkurs Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego na milion, na najlepsze programy studiów. W konkursie nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Kierunek ekonomia na jeleniogórskim wydziale został nagrodzony jako jedyny w Polsce spośród kierunków ekonomicznych.

- Konkurs pokazał, że nasze uczelnie potrafią uczyć nowocześnie i reagują na wyzwania, jakie stawia przed nimi rozwijająca się wiedza oraz rynki pracy – powiedziała prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, komentując ogłoszenie wyników. "Przybywa uczelni, które budują dobre relacje z przedsiębiorcami i przybywa firm, które znajdują w uczelniach wartościowych partnerów. Korzystają na tym studenci, gdyż poza nowoczesną wiedzą, zdobywają w trakcie studiów kompetencje i praktyczne umiejętności, które ułatwią im w przyszłości zawodowy start. Spotkania ze znakomitymi praktykami są też dla studentów inspiracją, wyzwalają przedsiębiorczość i nieszablonowe myślenie" – dodała minister.

Uczelnie będą mogły przeznaczyć otrzymany w ramach dotacji podmiotowej 1 mln zł na doskonalenie oferty dydaktycznej, np. sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń, pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów czy lepsze przygotowanie wykładowców akademickich.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group