Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6642
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Milczenie kobiet

Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Autor: WW
Jelenia Góra: Milczenie kobiet
Fot. Agnieszka Gierus
Katarzyna Rotkiewicz-Szumska pokazuje swoje dzieła w galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Aktorzy, dziennikarze i miłośnicy sztuki pojawili się w środę po południu na wernisażu najnowszej ekspozycji w galerii BWA. „Zamilcz kobieto” to tytuł wystawy autorskiej Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej związanej z Teatrem Cinema w Michałowicach.

Artystka jest już znana jeleniogórskiej publiczności. Cztery lata temu wystawiła swoje dzieła, także w BWA, w wystawie "Cinema Art - Malarze Teatru". – W najnowszych pracach artystki widać siłę i odwagę malowania – podkreślają organizatorzy.

Mocne, niepokojące bryły z drzemiącym w nich potencjałem są zapowiedzią tego, co oddzielone tylko milczeniem. Pozorna szorstkość formy i koloru byleby nie kojarzyć się dekoracyjnością obrazu. Umięśniona cielesność to już nie dramatyczny komunikat.
To raczej świadectwo drogi, budowanego poczucia wartości. Pozorna kobieca uległość. Jeszcze milcząca, lecz coraz bardziej świadoma swojej energii i siły.

Katarzyna Rotkiewicz-Szumska urodziła się w Szczecinie. Ukończyła Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom uzyskała w roku 1983 u prof. Jerzego Krechowicza. Uprawia malarstwo. Od 1992 roku mieszka w Michałowicach. Jest scenografem działającego tam Teatru Cinema.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group