Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6304
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołajkowy Weekend z akcją „Pomagamy Kamilowi”

Piątek, 6 grudnia 2013, 8:51
Aktualizacja: 8:51
Autor: Mea
Jelenia Góra: Mikołajkowy Weekend z akcją „Pomagamy Kamilowi”
Fot. Organizatorzy
Charytatywny seans filmowy lubańskiej komedii kryminalnej "Good Luck and Good Fuck" oraz spotkanie z reżyserem Bartoszem Mereszką odbędzie się już dziś (06.12.) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach. Ponadto już w niedzielę (05.12.) o godz. 17.00 odbędzie się koncert charytatywny zespołów: Spare Bricks – A Pink Floyd, Tribute Band, Versus – Cover Band, Lemoniada oraz Dexter. Bilet–cegiełka na film, czy też koncert jest w cenie od 10 zł.

Dochód ze sprzedaży cegiełek na obie części Mikołajkowego Weekendu z akcją „Pomagamy Kamilowi” zostanie przeznaczony na leczenie Kamila Nowosielskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Kamil Nowosielski przebywa obecnie w Houston, w USA, gdzie od sierpnia przechodzi skuteczną, ale bardzo kosztowną terapię złośliwego nowotworu mózgu. Od maja 2012 r., kiedy u Kamila wykryto glejaka (oligoastrocytoma WHO grade II), w ramach leczenia w Polsce, Kamil przeszedł dwie operacje usunięcia guza oraz radioterapię, jednak jego stan gwałtownie się pogarszał, a jego rodzinie zasugerowano, że sposoby leczenia zostały wyczerpane.
Po wielu miesiącach poszukiwań, rodzina znalazła w końcu klinikę w USA, gdzie nowotwór, na który cierpi Kamil, jest leczony z dużą skutecznością - Burzynski Clinic. Tam, po zaledwie pięciu tygodniach stosowania terapii genowej, guz zmniejszył się o 34%, a Kamil, który przed wyjazdem miał problemy z mówieniem, chodzeniem, czytaniem i rozumieniem, zaczął wracać do sprawnego funkcjonowania. Problemem są jednak koszty terapii, bo wielokrotnie przekraczają możliwości finansowe rodziny i przyjaciół Kamila - w zależności od rodzaju i ilości stosowanych leków oraz czasu potrzebnego na osiągnięcie kolejnych postępów w leczeniu, koszty te mogą sięgać od 600 tysięcy do ponad 1,5 mln złotych.

Charytatywny pokaz lubańskiej komedii kryminalnej "Good Luck and Good Fuck" w reżyserii Bartosza Mereszki od wrześniowej premiery cieszy się dużą popularnością i sukcesywnie gromadził publiczność również w sąsiednich miejscowościach. Decyzją reżysera, który podobnie jak Kamil Nowosielski pochodzi z Lubania, całkowity dochód z pokazów przeznaczany jest na leczenie Kamila. Film przyniósł już w ten sposób niemal 10000 zł środków na opłacenie kosztownej terapii nowotworowej w USA.
Akcja filmu rozgrywa się w Lubaniu. Dwaj migający się od pracy kumple Cwaniak i Rubens przejmują z rąk lokalnego złodziejaszka łup w postaci drogocennej biżuterii, czym ściągają na siebie uwagę nieprzebierającego w środkach Wermuta, szefa agencji "Vagina Paradise". W tym samym czasie Lula, jego wiecznie narzekająca dziewczyna, planuje ze swoim kochankiem Fallusem dokonanie przewrotu w hierarchii lokalnego światka przestępczego. Nie będzie to jednak łatwe, bo w mieście od jakiegoś czasu panoszy się rosyjski gangster - Kosma. Sprawy komplikują się dodatkowo, gdy z więzienia wychodzi nieokiełznany brat Wermuta - Blizna, chcący jak najszybciej zająć jego pozycję. Rozpoczyna się pełna intryg rozgrywka, w której nagrodą jest władza, a stawką życie. Tymczasem śladem skradzionej biżuterii podąża detektyw Jóźwiak. „Good Luck and Good Fuck” wybija się niebanalnym scenariuszem, zdjęciami, muzyką, a nawet efektami specjalnymi.”
W niedzielę wystąpi Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band, który zagra utwory Pink Floyd, takie jak: Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, czy The Wall. W skład grupy wchodzą: Agnieszka Szpargała – wokal, saksofon, Jacek Aumüller – bas, wokal, Paweł Wrocławski – gitary, Tomek Gadzina – klawisze oraz Michał Słupski – perkusja. Ich występ jest też hołdem złożonym jednemu z najlepszych zespołów wszechczasów. Koncert będzie wzbogacony pokazami multimedialnymi i efektami świetlnymi.

Kolejny zespół, który wystąpi to Versus, działający od początku sierpnia 2012 r. i gra muzykę rockową, a zwłaszcza repertuar zespołu Dżem. Ma na koncie kilka mniejszych i większych koncertów. W jego skład wchodzą Arkadiusz Łasisz – wokal, Joanna Faryno – wokal, Michał Starak – gitara solowa, Jacek Starak – gitara basowa, Krzysztof Woźniak – gitara rytmiczna oraz Marek Szłapik – perkusja.

Grupa Lemoniada działa od sierpnia 2013 roku w kowarskim MOK-u. W jej skład wchodzą: Michał Starak – gitara/instrumenty klawiszowe, Leon Kancerek – wokal oraz Bartosz Budny – gitara. Grają muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kilka standardów zespołu Dżem i innych znanych wykonawców.

Zwiastun filmu:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group