Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7345
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaj odwiedził chore dzieci

Czwartek, 7 grudnia 2017, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 8 grudnia 2017, 6:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Mikołaj odwiedził chore dzieci
Fot. WAC
Jak co roku 6 grudnia do dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej przybył z prezentami orszak św. Mikołaja. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom.

W tym roku z przyczyn organizacyjnych (trwający remont w szpitalu) nie odbyła się zabawa i występy artystyczne dla dzieci. W tej sytuacji Orszak Świętego Mikołaja z hipermarketu Tesco z ulubionymi postaciami z bajek, jak: Pingwin, Różowa Pantera, Śnieżynka, Kubuś Puchatek dotarł do sal małych pacjentów. Dodatkową atrakcją była Foto-Budka z Firmy Mobile Football Marek Siatrak, w której dzieci wraz z rodzicami mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną niespodzianką dla maluchów był słodki poczęstunek. Nie zapominano również o pozostałych małych pacjentach i Mikołaj udał się na inne niż pediatria oddziały, w których dzieci są leczone, jak: otolaryngologia, okulistyka, chirurgia dziecięca, pulmonologia i alergologia.

Prezenty oraz słodki poczęstunek dla małych pacjentów Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom zorganizowało ze środków własnych, również dzięki współpracy z Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa (Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna), z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka oraz pomocy zaprzyjaźnionych sponsorów: Hipermarket TESCO, Uzdrowisko Cieplice, Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., DWS Draexlmaier, Jelenia Plast Sp. z o.o., Zorka Sp. z o.o., Cukiernictwo Kleinowscy, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Grzegorz Dębski, Tomasz Tuzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group