Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Migawki z podróżniczych rozczarowań

Sobota, 5 kwietnia 2008, 7:44
Aktualizacja: 8:05
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Migawki z podróżniczych rozczarowań
Fot. rylit
„Odcienie zauroczenia” to trzecia fotograficzna wystawa indywidualna Janiny Peikert, która ostatnio intensywnie pokazuje swoją twórczość. Na zdjęciach zobaczymy znane i nieznane miejsca na świecie, które autorka odwiedziła w swoich podróżach, widziane subiektywnym okiem pani Janiny.

Janina Peikert, szefowa Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkini JTF, często podróżuje, a ze swoich wojaży przywozi ciekawe zdjęcia. Ekspozycja to chęć podzielenia się wrażeniami z poznanych przez autorkę miejsc.

Ta wystawa jest jednak trochę inna. – Jest zbiorem prac które są wynikiem zauroczenia, ale nie widokami, które człowiek spodziewał się zastać w podróży, a właśnie rozczarowaniem spotykającym nas w miejscu docelowym – mówi Janina Peikert.

Często, kiedy człowiek spodziewa się wspaniałej pogody, wielokilometrowej widoczności, wspaniałego światła, zastaje deszcz, mgłę. – Właśnie to przedstawiają moje zdjęcia, zauroczenie stanem zastanym. Często przemierza się tysiące kilometrów, aby zobaczyć i uwiecznić coś niezwykłego i nie zawsze to się udaje a nie dostrzega się czasami piękna miejsc będących tuż koło nas – informuje autorka.

Wystawa jest zbiorem fotografii z roku 2007 z podróży do Chin, USA, Gran Canarii, ale również z Polski. Ekspozycję można podziwiać w galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Podwalu 1a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group