Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13878
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Mieszkania w Karpaczu na wagę złota

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Małgorzata Kolasińska
KARPACZ: Mieszkania w Karpaczu na wagę złota
Fot. MK
Karpacz to miasto, które ciągle się rozwija zapewniając coraz to nowsze atrakcje turystom. Dla przyjeżdżających to prawdziwy raj, dla mieszkańców już niekoniecznie. Powód? W mieście pod Śnieżką brakuje mieszkań, a te które miasto posiada, przeznaczone są dla najuboższych.

Mieszkańcy Karpacza, którzy nie mają jeszcze własnego „M” i nie stać ich na zakup lokum od deweloperów czy innych właścicieli nieruchomości, mogą złożyć wniosek do Urzędu Gminy o przyznanie prawa do najmu lokalu. W dokumencie trzeba wpisać liczbę osób w rodzinie, szczegółowe informacje na temat dotychczasowego lokum, a także wysokość dochodów z zaświadczeniem.

Na podstawie tych informacji tworzona jest alfabetyczna lista osób, które czekają na mieszkanie. Mieszkaniowy zasób przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla mieszkańców gminy, przebywających stale na jej terenie co najmniej pięć lat i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada br.

Problem w tym, że co roku do gminy trafia ponad 20 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrywanych jest tylko kilka. W 2011 roku gmina przyznała prawo do lokalu trzem rodzinom, w minionym roku jedenastu. Urzędnicy tłumaczą, że wolne mieszkania w Karpaczu pochodzą z naturalnego ruchu ludności, a wiele rodzin nie chce korzystać z zaproponowanych mieszkań tłumacząc, że te nie spełniają ich oczekiwań.

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1140
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group