Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3381
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Trzeba posprzątać to miasto

Wtorek, 18 marca 2014, 8:39
Aktualizacja: Środa, 19 marca 2014, 7:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Trzeba posprzątać to miasto
Fot. Czytelnicy
– Przyjechałam z Zielonej Góry i podczas spaceru ze znajomymi po ul. 1 Maja w oczy rzucał się przede wszystkim brud: papiery, butelki, niedopałki papierosów. To piękne miasto, ale zaniedbane – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej pani Grażyna. – Od kilku dni trwa sprzątanie miasta i na jego doprowadzenie do porządku dałem sobie dwa tygodnie – odpowiada Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Wielkie porządki rozpoczęto od centrum miasta i już widać efekty. Niebawem śmieci mają zniknąć z traktów pieszych, skwerów, parków i ulic.

- Kiedy objąłem funkcję wiceprezydenta miasta, któremu podlega m.in. kwestia porządku skoncentrowałem się na tym – mówi Jerzy Łużniak. – I tam, gdzie ja zauważę brud wysyłam służby, by posprzątały. Mam również prośbę do mieszkańców, by zgłaszali nam miejsca, gdzie jest nieporządek. Sprzątamy tereny miejskie, ale również staramy się namówić właścicieli nieruchomości prywatnych, by zajęli się porządkami na własnych gruntach – dodaje wiceprezydent J. Łużniak.

Do tego zaangażowana została m.in. straż miejska. – Zgodnie z wytycznymi patrolujemy miasto i sprawdzamy stan jego czystości, rozmawiamy z zarządcami nieruchomości prywatnych i pouczamy ich – mówi Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – W przypadkach rażącego łamania regulaminu miasta dotyczącego porządku, będziemy karać mandatami lub kierować wnioski do sądu o ukaranie – dodaje szef straży miejskiej.

Na dniach ogłoszony zostanie nowy przetarg na kompleksowe oczyszczanie miasta. Umowa z poprzednim wykonawcą kończy się bowiem w kwietniu. W tym roku przetarg zostanie rozpisany na szeroki zakres działania: oczyszczanie letnie, zimowe, w tym czyszczenie ulic, skwerów, przystanków autobusowych czy utrzymanie zieleni w pasach drogowych. Takie potraktowanie tematu ma dać gwarancję wyższej jakości, ale i niższej ceny. Do tej pory te zadania były rozbite na kilka przetargów lub konkursów. Szacowana wartość tych prac to ok 6 – 7 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group