Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4342
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy Osiedla Czarne poznawali się

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 9:03
Aktualizacja: 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mieszkańcy Osiedla Czarne poznawali się
Fot. Przemek Kaczałko
Po jedenastu latach, na jeleniogórskim Osiedlu Czarne mieszkańcy mieli okazję na integrację. W niedzielę, 5 czerwca, na dawnym boisku przy ul. Nowej odbył się festyn parafialny pod hasłem „Poznajmy się”. Były występy artystyczne, gry i zabawy, pokazy służb mundurowych oraz atrakcje dla dzieci.

Poprzednia impreza integrująca społeczność Czarnego odbyła się w 2005 roku z okazji 700-lecia osiedla. - W zeszłym roku postanowiliśmy, jeszcze z ówczesnym proboszczem ks. Jerzym Gniatczykiem, że warto wrócić do tych tradycji, warto integrować chociażby z tego względu, że coraz więcej nowych mieszkańców się pojawiło, którzy nie do końca identyfikują się z naszym osiedlem – powiedział wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Z różnych względów festyn odbył się dopiero w tym roku i ma być już imprezą cykliczną.

Festyn parafialny poprowadził mieszkaniec Czarnego Jacek Ziobro, a na scenie wystąpili: zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie, „Młodzi” z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, dziecięca schola parafialna z Czarnego oraz „AMDG”, czyli zespół wokalny z Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

W dalszej części imprezy przyszedł czas na kolejnych mieszkańców osiedla, a więc Teatr Nasz Jadwigi i Tadeusza Kutów, a na zakończenie wystąpił zespół E=mc2 z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, a więc placówki, której dyrektorka Wanda Kozyra również mieszka w tej części Jeleniej Góry.

Swoje stoiska miały: policja – znakowanie rowerów, straż miejska – miasteczko ruchu drogowego, Karkonoska Grupa GOPR, spółka „Wodnik”, straż pożarna (państwowa i ochotnicza) czy pogotowie ratunkowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz pyszne wypieki mieszkanek osiedla. Na dzieci czekały ponadto dmuchawce oraz gry i zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group