Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6941
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy czekają na remont ul. Wyczółkowskiego

Środa, 7 września 2016, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 8 września 2016, 7:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Mieszkańcy czekają na remont ul. Wyczółkowskiego
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Kiedy ruszy remont ulicy Wyczółkowskiego, na której prace miały się rozpocząć w pierwszych dniach sierpnia? – dopytują nasi Czytelnicy. Dyrektor jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych tłumaczy, że firma przygotowywała się do rozpoczęcia inwestycji i w piątek (9.09) rozpocznie znakowanie drogi, a w sobotę (10.09) ściąganie starej nawierzchni.

Jak informowaliśmy, podpisanie umowy pomiędzy Miastem a wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą długo oczekiwanego przez mieszkańców remontu ul. Wyczółkowskiego, odbyło się z końcem lipca. Od tego czasu wykonawca ma 150 dni na zrealizowanie zadania.

- To, że nie weszliśmy jeszcze na plac budowy nie oznacza, że nic nie robimy – wyjaśnia Tomasz Frygiel, dyrektor Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – Czekaliśmy na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu, zamawialiśmy materiały, podzieliśmy inwestycję na kilka etapów, by zminimalizować uciążliwość dla mieszkańców i zmotoryzowanych. W piątek rozpoczniemy pierwszy etap zmiany organizacji ruchu, a w sobotę (10.09) przystąpimy do ściągania nawierzchni. W poniedziałek natomiast (12.09) nasz podwykonawca zajmie się kanalizacją deszczową – wymienia Tomasz Frygiel.

Remont zostanie wykonany od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Po zakończeniu prac będzie: nowa podbudowa i nawierzchnia drogi, a także chodniki oraz zjazdy. Zakresem prac objęto także budowę nowego odcinka kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci oświetlenia ulicznego.
Łączny koszt robót, to niemal 2,5 mln zł. Remont nawierzchni to finalna faza tej inwestycji. Wcześniej prace prowadził tu już „Wodnik” i gazownicy. Remont drogi ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Jak przy każdym remoncie dróg starego miasta spodziewamy się napotkać pod ziemią na wiele problemów, w tym kolizji z sieciami energetycznymi, wodnymi czy gazowymi. Jesteśmy jednak na to przygotowani, a pomagać nam będą nasi podwykonawcy – dodaje T. Frygiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group