Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 8132
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mieszkańcy chcą zniesienia zakazu wjazdu. Prezydent: to społecznie niepożądane

Poniedziałek, 27 lutego 2012, 8:37
Aktualizacja: Wtorek, 28 lutego 2012, 7:50
Autor: Es
Jeleniogórzanie z ulicy Paderewskiego, którzy postulowali, aby na części tego traktu zniesiono zakaz wjazdu, będą musieli pogodzić się z dotychczasowym stanem rzeczy. Zmian nie zaaprobuje ratusz.

To wnioski z odpowiedzi, którą od prezydenta Marcina Zawiły dostał Rafał P. Szymański, radny Prawa i Sprawiedliwości, który interpelował w tej sprawie.

- Zniesienie zakazu wjazdu od strony ulicy Działkowicza z pewnością spowoduje bardzo istotny wzrost natężenia ruchu samochodów w kierunku ulicy Jana Pawła II i w efekcie, dla zachowania płynności przejazdu, wymusi wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na całej długości, co w sytuacji deficytu miejsc postojowych będzie społecznie niepożądane – odpowiedział radnemu prezydent Jeleniej Góry.

Dodał także, że wzrost natężenia ruchu najprawdopodobniej spowoduje niezadowolenie społeczne mieszkańców ulicy, którzy – po wielokrotnych interwencjach u zarządzającego ruchem i władz województwa zaakceptowali obecną organizację. Innym argumentem jest zwiększenie ryzyka zaistnienia zdarzeń drogowych przy włączaniu się do ruchu w al. Jana Pawła II.

- Najwyraźniej władza wie lepiej, co jest lepsze dla jeleniogórzan, bo przecież to właśnie mieszkańcy od wielu miesięcy apelują o zniesienie tego zakazu – komentuje radny Rafał P. Szymański. Ograniczenie przeszkadza im bowiem w bezpośrednim dotarciu do al. Jana Pawła II. Aby wyjechać z osiedla, muszą kluczyć bocznymi uliczkami i tracą benzynę. W tej sprawie zbierano podpisy, i pisano listy do zarządu dróg. Bez skutku. – Mieszkańcom pozostaje już chyba tylko blokada feralnej ulicy, bo jak pokazują doświadczenia ostatnich dni, tylko ostry protest może wywołać zmianę decyzji ratusza – dodaje radny Rafał P. Szymański.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group