Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6391
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzcińsko: Mieszkańcom Trzcińska zostaje pociąg?

Czwartek, 12 grudnia 2019, 7:11
Aktualizacja: Niedziela, 15 grudnia 2019, 7:06
Autor: WAC
Trzcińsko: Mieszkańcom Trzcińska zostaje pociąg?
Fot. WAC
Najprawdopodobniej tylko do końca roku mieszkańcy Trzcińska będą mogli korzystać z połączenia autobusowego, łączącego ich miejscowość z Jelenią Górą. Wszystko wskazuje, że zostanie ono zlikwidowane, gdyż gmina Janowice Wielkie rezygnuje z dopłat do kosztów obsługi tej linii, jaką prowadzi jeden z lokalnych przewoźników.

W tym roku gmina dopłacała firmie, która woziła mieszkańców Trzcińska do Jeleniej Góry 28,5 tys. zł rocznie. W 2020 roku przewoźnik za kontynuację swoich usług zaproponował jednak ok. 77,8 tys. zł rocznie co stanowczo przekracza możliwości płatnicze samorządu.

Z połączeń obecnie miesięcznie korzysta dwóch pasażerów stałych (kupujących bilety miesięczne) - wylicza Urząd Gminy w Janowicach Wielkich. - Dodatkowo sprzedawanych jest około 118 biletów jednorazowych po 5,50 zł (pełne) za trasę do/z Jeleniej Góry. Zaprzestanie dotowania kursu oznacza najprawdopodobniej likwidację tej linii. Ostateczną decyzję podejmie przewoźnik. Nie wpływa to na usługę dowozu dzieci do szkoły i przedszkola w Janowicach Wielkich, gdyż dowóz w dalszym ciągu będzie zapewniać Gmina przy udziale wykonawcy.

Przypomnijmy. Linia autobusowa łącząca Trzcińsko z Janowicami Wielkimi na początku tego roku z przyczyn została zawieszona. Po monitach od mieszkańców, którzy zwłaszcza wcześnie rano mieli problemy z dojazdem do szkół i zakładów pracy gmina zdecydowała się partycypować w kosztach obsługi połączenia. Tym razem wydaje się, że los tej linii jest przesądzony. Zwłaszcza, że mieszkańcy Trzcińska, mają do dyspozycji połączenie kolejowe. Pierwszy pociąg z tej miejscowości odjeżdża już o godzinie 5.21.

Twoja reakcja na artykuł?

21
51%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
6
15%
Smuci
3
7%
Złości
9
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group