Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 2801
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mierzy do zwierząt, może trafić ludzi

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mierzy do zwierząt, może trafić ludzi
Ulica Drzymały i sąsiednie bywają nazywane "trójkątem bermudzkim" i nie cieszą się dobrą sławą.
Fot. AT
Przed jednym z budynków przy ulicy Drzymały w Jeleniej Górze postrzelono kota, który w wyniku tego zdarzenia zdechł. Mieszkańcy, którzy boją się wypowiadać imiennie, alarmują, że nie było to incydentalne zdarzenie.

Jak mówią mieszkańcy ul. Drzymały, do strzelania z wiatrówki do kotów i gołębi dochodziło tu już wiele razy. Lokatorzy podejrzewają kto stoi za tymi strzałami, ale nie chcą głośno tego mówić, ponieważ boją się o swoje bezpieczeństwo.

W połowie lipca kolejny zwierzak padł ofiarą nieznanego sprawcy. Był w ciężkim stanie. Jeleniogórzanie zapewniają, że mają zaświadczenia od lekarza weterynarii, który potwierdził, że zwierzę zostało postrzelone. a w wyniku tego zdarzenia zdechło.

– Na tym podwórku bawi się wiele małych dzieci, które ten sadysta, bo inaczej nie można go określić, może skrzywdzić. Trzeba ostrzec ludzi (rodziców i właścicieli pupili) żeby uważali. Bestialskie zachowania były obecne tam odkąd pamiętam, a mieszkam tam prawie 20 lat. Z nudów i dla zabawy sprawcy topili koty, zakopywali je żywcem czy podpalali. Nikt nic nie nagłaśnia bo wszyscy się boją, ale już czas przerwać to milczenie – piszą do nas lokatorzy.

Sprawa została zgłoszona już na policję, która prowadzi postępowanie. Sprawcy za strzelanie do zwierząt grozi do dwóch lat więzienia, a za stwarzanie zagrożenia dla ludzi – do pięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group