Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8080
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejskie rozpoczęcie roku podniosłe i radosne

Piątek, 2 września 2016, 13:16
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2016, 7:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejskie rozpoczęcie roku podniosłe i radosne
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj (1.09) miejskie uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017. Był to czas przemówień, odznaczeń, wręczenia awansów na nauczycieli dyplomowanych oraz wystąpień artystycznych.

W popularnej „Handlówce” spotkali się dyrektorzy jeleniogórskich szkół i przedszkoli, władze miasta, przedstawiciele kuratorium oświaty, władz wojewódzkich, a także dyrektorzy miejskich instytucji i spółek. - To bardzo ważne i miłe wyróżnienie. Cieszę się, że mogliśmy rozpocząć nowy rok szkolny inauguracją miejską w naszej szkole, która w przyszłym roku będzie miała 55 lat, a mieści się w zabytkowym, ponad 300-letnim budynku – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektorka Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Niż demograficzny, zmiany w systemie edukacji oraz sposób finansowania powodują, że samorządy ciągle muszą się dostosowywać do panujących warunków, ale - jak mówi prezydent Jeleniej Góry - ten nabór nie był taki zły jak się spodziewano.

- Trzeba się temu przyglądać, bo w najbliższym czasie wzrostu liczby dzieci nie należy się spodziewać. Mam nadzieje, że w dłuższym czasie program „500 plus” pomoże – powiedział prezydent Marcin Zawiła. - Będę życzył sobie, żeby bez względu na to, kto co kombinuje w strukturach oświaty, to zadanie jest proste i oczywiste – musimy dobrze uczyć młodych jeleniogórzan i o to będę prosił nauczycieli – kontynuował prezydent miasta. - Wolałbym, żeby ktoś zaczął poważną rozmowę na temat finansowania oświaty. Jest coraz mniej dzieci, więc może mniejsze klasy? - dodał Marcin Zawiła. Jedynie wystąpienie posłanki Zofii Czernow miało charakter polityczny, co przedstawiciel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu krótko podsumował, że uroczystość miejska to nie jest dobry czas i miejsce na takie wystąpienia.

W trakcie spotkania miało miejsce wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Odznaczenia i dyplomy wręczał również płk. Edward Jakubowski ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami „Handlówki” pokazali, że są uzdolnieni muzycznie i aktorsko, co docenił obecny na miejskiej inauguracji nowy dyrektor Teatru Norwida Tadeusz Wnuk.

- W naszej szkole jest wyjątkowy klimat, jest zdrowa atmosfera pomiędzy uczniem a nauczycielem. Pokazaliśmy to w krótkim programie artystycznym - powiedziała Danuta Pawłowicz.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
56
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
36%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group