Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9752
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miejskie pustostany do wzięcia

Wtorek, 15 listopada 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Do 28 listopada br. można składać oferty na dzierżawę sześciu miejskich pustostanów, które zostały wystawione do remontu na własny koszt najemcy.

Ich powierzchnia to od 33 do 69, 5 m kw. Lokale znajdują się przy ul. 1 Maja 67/5, Kazimierza Przerwy – Tetmajera 1/3, Sądowej 14/2m, Książęcej 14/5, Andrzeja Struga 2/4, Ludowej 14/2, Karola Miarki 11/3 oraz Wolności 287/4.

Najmniejszy z lokali jest przy ul. 1 Maja, a jego powierzchnia to 31,0 m kw. z czego 20,80 m kw. stanowi część mieszkalna, w tym jeden pokój, kuchnia, przedpokój i wspólna toaleta na korytarzu. Szacowany koszt remontu to niecałe 15 tys. zł. Niewiele większa powierzchnia jest przy ul. Karola Miarki - 33,38 m kw., a koszt remontu tego lokalu szacuje się na 19 tys. zł.

Największy lokal ponownie wystawiony do najmu znajduje się przy ul. Wolności 287/4, gdzie są dwa pokoje, kuchnia, łazienka z toaletą i pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane na II piętrze budynku. Istnieje jednak techniczna możliwość połączenia tych pomieszczeń schodami. Tu remont może kosztować nawet do 43 tys. zł. Więcej informacji na temat lokali wystawionych do wynajmu można znaleźć na stronie jeleniogórskiego BIP – u w zakładce ogłoszenia prezydenta miasta.

– W przypadku takiej samej ilości punktów wygrywa ta osoba, która ma dłuższy staż oczekiwania na mieszkanie komunalne. Po rozstrzygnięciu przetargu zwycięzca otrzymuje umowę wstępną, w której ma określony czas na wykonanie remontu. Po zakończeniu robót, są one odbierane przez komisję i dopiero wówczas lokator może się do tego mieszkania wprowadzić i otrzymuje umowę stałą – wyjaśnia Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Poniesione koszty na remont lokali są kosztem własnym najemcy. Oferty można składać w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej Referacie Gospodarki Lokalami w Jeleniej Górze z siedzibą przy ul. Ptasiej 2/3 w pokoju nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
388
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group