Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5752
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: “Miedzianka” wyruszy na “m–teatr” do Koszalina

Czwartek, 29 maja 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Jelenia Góra/Kraj: “Miedzianka” wyruszy na “m–teatr” do Koszalina
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zagra na jubileuszowych V Koszalińskich Konfrontacjach Młodych “m–teatr” w Koszalinie. 13 czerwca (w piętek) o godz. 20.00 na Scenie na Zapleczu w Koszalinie jeleniogórski teatr wystawi spektakl “Miedzianka” wg Filipa Springera w reż. Łukasza Fijała.

“Miedzianka” w reżyserii Łukasza Fijała miała swoją premierę 21 grudnia ub. r. Jest to sceniczna adaptacja reportażu Filipa Springera “Miedzianka. Historia znikania” opowiadająca o małym dolnośląskim miasteczku, po którym zostało tylko kilka domów z powodu rabunkowego eksploatacji złoża rudy uranu. “Miedzianka” prezentowana była także na scenie Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau, w ramach w ramach Międzynarodowego Festiwalu “3LänderSpiel 2014”. W spektaklu grają: Agata Grobel (Miedzianka), Elżbieta Kosecka (Przypominacz 4), Małgorzata Osiej-Gadzina (Przypominacz 3), Robert Dudzik (Przypominacz 2), Kazimierz Krzaczkowski (Przypominacz 1) i Robert Mania (dziennikarz Adam).

Organizatorem konfrontacji jest Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Ideą Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych “m-teatr” jest stworzenie warunków do zaprezentowania spektakli teatralnych reżyserów młodego pokolenia. Jego charakterystycznym elementem są burzliwe dyskusje widzów z twórcami konkursowych spektakli, odbywające się tuż po przedstawieniach.

Obok “Miedzianki” w tegorocznym konkursie “m-teatru” wystawionych zostanie pięć spektakli: “Plac Waszyngtona” wg opowiadania Henry'ego Jamesa w reż. Marii Kwiecień w wyk. Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Słowackiego w Koszalinie, “Siłę przyzwyczajenia” Thomasa Bernhardta w reż. Magdaleny Miklasz w wyk. Teatru Ateneum im. Stanisława Jaracza w Warszawie, “Wielcy Inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” autorstwa i w reż. Jacka Kozłowskiego w wyk. Teatru Dramatycznego im. Józefa Szaniawskiego z Wałbrzycha, “Disco Pigs” Endy Walsha w reż. Karoliny Maciejaszek w wyk. Stowarzyszenia “Teatr Rawa” z Katowic, „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” Toma Stopparda w reż. Cezarego Ibera w wyk. Teatru im. Wiliama Horzycy z Torunia.

W komisji konkursowej festiwalu zasiądą: Dorota Ignatjew - z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębie w Sosnowcu, Aneta Kyzioł - krytyk teatralny oraz Zenon Butkiewicz - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group