Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5778
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Miedzianka” wyruszy na “m–teatr” do Koszalina

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Czwartek, 29 maja 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zagra na jubileuszowych V Koszalińskich Konfrontacjach Młodych “m–teatr” w Koszalinie. 13 czerwca (w piętek) o godz. 20.00 na Scenie na Zapleczu w Koszalinie jeleniogórski teatr wystawi spektakl “Miedzianka” wg Filipa Springera w reż. Łukasza Fijała.

“Miedzianka” w reżyserii Łukasza Fijała miała swoją premierę 21 grudnia ub. r. Jest to sceniczna adaptacja reportażu Filipa Springera “Miedzianka. Historia znikania” opowiadająca o małym dolnośląskim miasteczku, po którym zostało tylko kilka domów z powodu rabunkowego eksploatacji złoża rudy uranu. “Miedzianka” prezentowana była także na scenie Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau, w ramach w ramach Międzynarodowego Festiwalu “3LänderSpiel 2014”. W spektaklu grają: Agata Grobel (Miedzianka), Elżbieta Kosecka (Przypominacz 4), Małgorzata Osiej-Gadzina (Przypominacz 3), Robert Dudzik (Przypominacz 2), Kazimierz Krzaczkowski (Przypominacz 1) i Robert Mania (dziennikarz Adam).

Organizatorem konfrontacji jest Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Ideą Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych “m-teatr” jest stworzenie warunków do zaprezentowania spektakli teatralnych reżyserów młodego pokolenia. Jego charakterystycznym elementem są burzliwe dyskusje widzów z twórcami konkursowych spektakli, odbywające się tuż po przedstawieniach.

Obok “Miedzianki” w tegorocznym konkursie “m-teatru” wystawionych zostanie pięć spektakli: “Plac Waszyngtona” wg opowiadania Henry'ego Jamesa w reż. Marii Kwiecień w wyk. Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Słowackiego w Koszalinie, “Siłę przyzwyczajenia” Thomasa Bernhardta w reż. Magdaleny Miklasz w wyk. Teatru Ateneum im. Stanisława Jaracza w Warszawie, “Wielcy Inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” autorstwa i w reż. Jacka Kozłowskiego w wyk. Teatru Dramatycznego im. Józefa Szaniawskiego z Wałbrzycha, “Disco Pigs” Endy Walsha w reż. Karoliny Maciejaszek w wyk. Stowarzyszenia “Teatr Rawa” z Katowic, „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” Toma Stopparda w reż. Cezarego Ibera w wyk. Teatru im. Wiliama Horzycy z Torunia.

W komisji konkursowej festiwalu zasiądą: Dorota Ignatjew - z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębie w Sosnowcu, Aneta Kyzioł - krytyk teatralny oraz Zenon Butkiewicz - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~cyprian 29-05-2014 23:24
No to będzie siara.
~Kibic 10 29-05-2014 23:31
No to będzie sukces!
~teatromanka 30-05-2014 0:41
Byłam na "Miedziance" i niestety to co zobaczyłam lekko mnie zdołowało (łagodnie mówiąc). Nie dość że daleko od faktów historycznych, z najbardziej podstawowymi błędami, to jeszcze obrazu nędzy i rozpaczy dopełniły fatalne wykonanie aktorskie oraz zupełnie nietrafiona scenografia, zrobiona albo na szybko, albo najtańszym kosztem. Nikomu nie polecam tej sztuki. I niestety obawiam się, że w Koszalinie raczej nie uczyni chwały naszemu teatrowi. Naprawdę teatr nie ma nic lepszego do zaprezentowania na festiwalu? To bardzo pesymistyczna diagnoza kondycji naszego teatru. Wydawałoby się, że teatr powinien - oprócz walorów artystycznych - dbać także o rzetelność przedstawianej historii. Tutaj nie ma ani jednego, ani drugiego, jest tylko odwalanie chały jak najmniejszym kosztem.
~sss 30-05-2014 9:09
do teatromanka już najwyższy czas odwiedzić psychiatrę, twoje ciągłe ujadanie jest stanem chronicznym, co może systematycznie wyłączać funkcje życiowe, no a potem zong. Ale nie martw się, ameba przeżyła bez mózgu 650 lat, może tobie też się uda....
~ 30-05-2014 22:59
hehe, i znowu ten sam troll z teatru obraża wszystkich, którzy ośmielą się napisać coś krytycznego o teatrze, co widać po takim samym IP. Dajcie już sobie spokój z taką wątpliwą "reklamą" teatru, krytyki nie zagłuszycie, a wystawiacie tylko sobie najgorsze świadectwo.To cały ten szkolny teatrzyk należałoby odesłać do psychiatry skoro nie potrafi spojrzeć prosto w oczy krytyce.
~ 30-05-2014 23:42
troll z IP adsl.tpnet.pl (83.30.*.*) ten sam pod każdym artykułem o teatrze! Ten bełkot nazywasz krytyką? Sprawdź w słowników wyrazów tobie obcych co oznacza to słowo. A potem sprawdź trolling i tam się rozpoznasz.
~obiektywnie 31-05-2014 3:58
O, nasz troll z teatru zmienił nicka. Albo drugi spamer na teatralnym etacie. Szczekaj, szczekaj burku, nie dość, że można się ubawić po pachy z twojego zacietrzewienia (które przejawia się choćby paranoidalnym tropieniem komentarzy na temat teatru), to jeszcze w istocie wyrządzasz niedźwiedzią przysługę teatrowi (czego w swojej głupocie nie dostrzegasz), gdyż taki ujadający kundel alergicznie reagujący na każdą krytykę świadczy jak najgorzej o tym, kogo broni. Pisz więcej, ubaw będzie jeszcze większy :-))
~;) 31-05-2014 20:29
plujesz pod wiatr
~mirko 1-06-2014 0:27
Potwierdzam, że beznadziejna sztuka. Byłem raz i więcej nie pójdę. Nikomu nie polecam bo to jest wywalanie kasy w błoto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group