Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8533
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto wyczyszczone z wielkich śmieci

Czwartek, 12 listopada 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miasto wyczyszczone z wielkich śmieci
Fot. Angela
By pralki, lodówki, telewizory, monitory, szafy, wersalki czy inne wielkogabarytowe odpady nie znalazły się w okolicznych lasach czy rzekach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zorganizowało akcję „wystawki”.

Przez cały październik i początek listopada odebrano od mieszkańców niemal 60 ton tych odpadów.
Podsumowując akcję Michał Kasztelan, prezes MPGK, mówi, że odebranie od jeleniogórzan wielkogabarytowych odpadów kosztowało przedsiębiorstwo około 40 tysięcy złotych. Ale efekt jest godny podziwu. Podczas jesiennej akcji tego roku mieszkańcy wykazali się wyjątkową aktywnością.

– W wyznaczonych miejscach codziennie podjeżdżały auta i pracownicy odbierali odpady wielkogabarytowe. Tym razem wystawionych odpadów było naprawdę sporo, prawie 60 ton. Część trafiła na wysypisko, część na skład w firmie skąd trafi do wyspecjalizowanych zakładów do utylizacji. Odebranie tych odpadów kosztowało nas około 40 tys. zł z czego znaczna część to opłata za złożenie na składowisku – mówi szef MPGK.

Niezależnie od prowadzonych akcji przez cały rok mieszkańcy (osoby prywatne) mogą przywieźć wielkogabarytowe sprzęty do siedziby MPGK przy ulicy Wolności 161, dawna remiza tramwajowa, gdzie można nieodpłatnie oddać zużyte telewizory, sprzęty AGD czy meble.

Być może już niedługo będzie też można zostawiać tam zużyte puszki po farbach. Następna akcja „wystawki” zostanie przeprowadzona już wiosną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group