Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6039
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto powalczy o pieniądze na remont dróg dzięki LPR

Wtorek, 29 stycznia 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto powalczy o pieniądze na remont dróg dzięki LPR
Fot. Angela
Remont ulica Osiedle Łomnickie, budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej – to zadania, na które miasto chce zdobyć unijne pieniądze. Na ostatniej sesji (24.01) radni rozszerzyli Lokalny Program Rewitalizacji Miasta, dzięki któremu Jelenia Góra może starać się o unijne środki m.in. na te zadania.

Chodzi o odcinek ulicy Osiedle Łomnickie od przejazdu kolejowego do ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze, który od lat czeka na remont. Dotychczas nie znaleziono jednak na ten cel pieniędzy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku to się zmieni.

- To jest ulica, która od lat czeka na remont. Teraz pojawiła się szansa zrealizowania tego zadania, ale jednym z warunków formalnych starania się o pieniądze z programów unijnych było rozszerzenie Lokalnego Programu Rewitalizacji, bo Urząd Marszałkowski przeznacza pieniądze właśnie na tego typu działania – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W budżecie zapisano również pieniądze na budowę łącznika do ul. Nowowiejskiej, a w rezerwie budżetowej na: remont ul. 1 Maja z węzłami przesiadkowymi na ul. Łomnickiej, w Podgórzynie i na ul. 1 Maja.

- Budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej, to zadania, które mamy zamiar zrealizować jeśli tylko otrzymamy dofinansowanie z funduszy unijnych – mówi Hubert Papaj.

W lipcu br. ma być natomiast gotowy projekt budowy ronda na ul. Sudeckiej z przedłużeniem drogi do ul. Mickiewicza.

- Kiedy będziemy mieli projekt i kosztorys, zastanowimy się, w którym roku będziemy to zadanie realizować – mówił Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group