Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2743
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto powalczy o pieniądze na remont dróg dzięki LPR

Wtorek, 29 stycznia 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto powalczy o pieniądze na remont dróg dzięki LPR
Fot. Angela
Remont ulica Osiedle Łomnickie, budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej – to zadania, na które miasto chce zdobyć unijne pieniądze. Na ostatniej sesji (24.01) radni rozszerzyli Lokalny Program Rewitalizacji Miasta, dzięki któremu Jelenia Góra może starać się o unijne środki m.in. na te zadania.

Chodzi o odcinek ulicy Osiedle Łomnickie od przejazdu kolejowego do ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze, który od lat czeka na remont. Dotychczas nie znaleziono jednak na ten cel pieniędzy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku to się zmieni.

- To jest ulica, która od lat czeka na remont. Teraz pojawiła się szansa zrealizowania tego zadania, ale jednym z warunków formalnych starania się o pieniądze z programów unijnych było rozszerzenie Lokalnego Programu Rewitalizacji, bo Urząd Marszałkowski przeznacza pieniądze właśnie na tego typu działania – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W budżecie zapisano również pieniądze na budowę łącznika do ul. Nowowiejskiej, a w rezerwie budżetowej na: remont ul. 1 Maja z węzłami przesiadkowymi na ul. Łomnickiej, w Podgórzynie i na ul. 1 Maja.

- Budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej, to zadania, które mamy zamiar zrealizować jeśli tylko otrzymamy dofinansowanie z funduszy unijnych – mówi Hubert Papaj.

W lipcu br. ma być natomiast gotowy projekt budowy ronda na ul. Sudeckiej z przedłużeniem drogi do ul. Mickiewicza.

- Kiedy będziemy mieli projekt i kosztorys, zastanowimy się, w którym roku będziemy to zadanie realizować – mówił Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group